شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ Saturday 20th of October 2018
ads
ads
ads
  6 ساعت پیش     تابناک
معاون وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: مسکو و پکن در حال کار کردن بر روی توافق بین دولتی بمنظور حذف دلار در تسویه حساب ها هستند.
  6 ساعت پیش     تابناک
چک را در چه شرایطی می توان برگشت زد؟
  6 ساعت پیش     تابناک
بانک مرکزی در شهریور ماه امسال و پس از اتمام موعد سپرده‌های یک‌ساله، تصمیمی رسمی برای نرخ سود بانکی اتخاذ نکرد و بررسی‌ نرخ‌های سود سپرده در بانک‌ها نشان می‌دهد، نرخ سود سپرده از 15 درصد تا 23 درصد در بانک‌ها اعمال می‌شود.
  6 ساعت پیش     تابناک
سهامداران این روزها منتظر منتشر شدن گزارش‌های شش ماهه شرکت‌های بورسی هستند. از طرفی با نزدیک شدن به ۱۳ آبان تصمیمات سرمایه‌گذاران تحت تاثیر وقایع کلان کشور قرار می‌گیرد. برخی علت کاهش قیمت سهام را نه دلایل بنیادی، بلکه فعالیت نادرست برخی سهامداران حقوقی می‌دانند و امروز انگشت اتهام به سمت این سهامداران نشانه رفته است.
  6 ساعت پیش     تابناک
معاون سازمان بنادر و دریانوردی از مسمومیت خدمه کشتی ایرانی حامل گندم که از قزاقستان به سمت آذربایجان در حرکت بود، خبر داد و گفت: یک هیأت ایرانی برای بررسی علت این اتفاق به باکو اعزام می شود.
  6 ساعت پیش     تابناک
ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ثابت معتقدند این‌که اپراتوری از یک بخش درآمد کسب کرده و بخش دیگری را رایگان عرضه کند، مصداق دامپینگ است که بازار رقابت را محدود و درنتیجه مشتری را در کیفیت و کمیت متضرر می‌کند.
  6 ساعت پیش     ایرنا
تهران- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: به دلیل جدا بودن از زنجیره تامین جهانی، ترکیه و عربستان سعودی بدون وجود حتی یک معدن مس، ده ها برابر ایران صادرات دارند.
  6 ساعت پیش     برترین ها
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در اطلاعیه ای ضمن تاکید بر اینکه خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمت ندارند، اعلام کرد: قیمت های بازار آزاد خودرو باید کاهش یابد.
  6 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ یاسین آکتای، مشاور رئیس‌جمهور ترکیه معاون حقوق بشر حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه گفت: اشخاصی که مرتکب ربایش و قتل خاشقچی شده اند، بی گمان خودسر نبوده و با دستور عالی ترین مقامات سیاسی ـ امنیتی ریاض دست به چنین اقدامی زده‌اند.
  6 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ شرکت کنندگان نشست «گفتگوی آسیا -اروپا» (آسِم) در پایتخت بلژیک خواستار لغو تحریم های ضدایرانی شدند.
  6 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز: گروه ویژه اقدام مالی( FATF )در نشست روز جمعه خود در پاریس با اذعان به پیشرفت ایران در اجرای برنامه اقدام، به تهران تا فوریه سال آینده میلادی (4 ماه دیگر) برای تکمیل اصلاحات فرصت داد.
  6 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی نوشت: مشتریان آسیایی نفت ایران اطمینان دارند که می توانند موافقت آمریکا را برای ادامه واردات نفت ایران، حتی پس از اجرایی شدن دور جدید تحریم ها در ماه آینده میلادی جلب کنند.
  6 ساعت پیش     تسنیم
عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور خبر داد، آقای ویسه در نامه یا به رئیس جمهور از فهرست گزینه های پیشنهادی برای وزات صنعت انصراف داد.
  6 ساعت پیش     ایرنا
تهران- ایرنا- وزارت راه و شهرسازی ترافیک را در برخی مقاطع آزادراه قزوین- کرج- تهران و محور مواصلاتی هزار سنگین اعلام کرد.
  6 ساعت پیش     ایرنا
تهران – ایرنا – خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی نوشت : مشتریان آسیایی نفت ایران اطمینان دارند که می توانند موافقت آمریکا را برای ادامه واردات نفت ایران، حتی پس از اجرایی شدن دور جدید تحریم ها در ماه آینده میلادی جلب کنند.
  6 ساعت پیش     خبرآنلاین
عسگر اولادی در یک برنامه تلویزیونی حرف‌های شنیدنی درباره وضعیت امروز بر زبان آورد و توصیه‌هایی برای دولت داشت.
  6 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ ۲۷ مهر۱۳۶۲، عملیات والفجر ۴ با رمز یاالله یاالله یا الله در محور بانه تا مریوان و بلندی های پنجوین انجام شد.
  6 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
​نخستین آشنایی ایرانیان با متون اقتصادی، چپ‌گرایانه و در ستیز با اقتصاد آزاد بود. امروز هم هنوز همین تلقی از اقتصاد، غالب است. ظاهرا نخستین متن اقتصادی مدونی که ایرانیان خوانده‌اند، گزیده‌هایی از کتاب «اصول اقتصاد سیاسی» نوشته سیسمون دو سیسموندی اقتصاددان سوئیسی بوده است. این کتاب در اواخر پادشاهی محمدشاه قاجار با عنوان فارسی «اکونومی پلتیک یا آداب مملکتداری» با ترجمه رضا (ژول) ریشار فرانسوی منتشر شده است. «اکونومی پلتیک» کتابی انتقادی و خلاف آن چیزی بود که بعدها در دانشکده‌های اقتصادی جهان رایج شد.
  6 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ "یوهان ولفگانگ فون گوته" نویسنده آلمانی که در کنار شخصیت نویسندگی، یک شخصیت فیلسوف، هنرمند و سیاستمدار هم نیز شناخته شده است. خانه گوته بنایی است که در سال ۱۶۰۰ میلادی از آجرهای کوتاه قرمز رنگ و سنگ در قسمت طبقه پایینی و یک قسمت گچ کاری زرد رنگ فوقانی که دو طبقه بالایی را به یکدیگر متصل می‌کند ساخته شده. این خانه یک بار در سال‌های ۱۸۰۰ و سپس به دلیل بمباران فرانکفورت در جنگ جهانی دوم بازسازی شد و بعد به همراه موزه گوته که در مجاورت آن قرار دارد، از سال ۱۹۵۴ به یک مکان عمومی تبدیل گشت. در طبقه اول خانه اتاق موسیقی و یک اتاق قرمز رنگ وجود دارد؛ اتاق قرمز نیز اتاقی پوشیده شده با کاغذ دیواری‌های ابریشمی قرمز رنگ است که سبک زندگی طبقه مرفه یک خانواده آلمانی را در قرن هجدهم نشان می‌دهد. طبقه دوم اتاقی را در خود دارد که ظاهرا نویسنده آلمانی در آن متولد شده است و همچنین یک کتابخانه که وی می‌توانسته از طریق آن مجموعه عظیم کتاب‌های پدرش را دنبال کند. طبقه سوم مکانی است که امروزه اتاق نویسندگی گوته نامیده می‌شود، مکانی که ظاهرا گوته بیشتر اوقات خود را هنگامی که در خانه بوده به دور از سر و صدای سایر اتاق‌های خانه در آنجا سپری می‌کرده است. در طبقه فوقانی خانه هم یک نمایشگاه در کنار مستنداتی از خانه و سال‌های زندگی گوته در فرانکفورت ارائه شده است.
  7 ساعت پیش     خبرآنلاین
باشگاه خبرنگاران لیست زمین‌های موجود جهت خرید در تهران را در جدول زیر آورده است. قیمت‌ها بر حسب متر مربع و به تومان بوده و تقریبی است و برحسب موقعیت در محل بالا وپایین می شود.
  7 ساعت پیش     خبرآنلاین
فروش اینترنتی محصولات گروه خودروسازی سایپا از ساعت ۸ صبح روز شنبه مورخ ۹۷.۷.۲۸ آغاز خواهد شد.
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ عبدالرضا هاشم‌زایی، نماینده مردم تهران در مجلس [صادق] نجفی و [رضا] رحمانی، معاونان وزارت صنعت را گزینه‌های نهایی وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست.
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ دادستانی ترکیه اعلام کرد که از کارکنان کنسولگری عربستان در استانبول بازجویی خواهد کرد.
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز: علی مطهری نایب‌رئیس مجلس در یادداشتی نسبت به یکی از تصمیمات شورای فرهنگ عمومی انتقادکرد.
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز: فروش اینترنتی محصولات گروه خودروسازی سایپا از ساعت ۸ صبح روز فردا شنبه مورخ ۹۷.۷.۲۸ آغاز خواهد شد.
  7 ساعت پیش     خبرآنلاین
با توجه به اینکه برخی برداشت های غیر واقعی مبنی بر گران شدن خودرو از گفتگوی دیروز معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو صورت پذیرفته است به اطلاع می رساند چنانچه در این گفتگو به صراحت بیان شده خودروسازان مجوز و حق افزایش قیمت را ندارند.
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز: پرویز پرستویی می‌گوید: من یک بازیگرم و نقشهای مختلف را بازی می‌کنم و قرار نیست تا آخر عمر فقط نقش کاج کاظم را تکرار کنم.
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ یک روزنامه پاکستانی مدعی شد که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی برکنار و سفیر فعلی دولت ریاض در اسلام آباد پایتخت پاکستان، جایگزین وی خواهد شد.
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ سرپرست دانشگاه کوثر بجنورد گفت: آخرین آمار دانشجویان مسموم دانشگاه ۱۰۱ نفر است و نمونه گیری از دانشجویان انجام شده است و بعد از اعلام شبکه بهداشت نتیجه را به رسانه ها اعلام خواهیم کرد.
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات بار دیگر به حمایت از سعودی در پرونده خاشقجی پرداخت و گفت: در مقابل سیاسی کاری ها می ایستیم!
  7 ساعت پیش     اقتصاد نیوز
اقتصادنیوز؛ باراک ایهود، وزیر جنگ سابق با افتخار به جنایاتی که در دوره وزارت جنگ خود علیه ملت فلسطین مرتکب شد، گفت بیش از 300 فلسطینی را در سه و نیم دقیقه به قتل رسانده است.
  8 ساعت پیش     تسنیم
بر اساس ابلاغیه رئیس جمهور، اگر شرکتی پذیرفته شده در بورس بخشی از سود را تقسیم نکند و سود را به سرمایه انتقال دهد در سال 97 آن سود تقسیم نشده مشمول مالیات با نرخ صفر خواهد بود.
  8 ساعت پیش     ایسنا
شهر جدید ایوانکی در ۵۵ کیلومتری تهران که منتظر طرح در هیات وزیران است به جذب سرریز جمعیت پایتخت و کمک به توسعه صنعتی منطقه سمنان کمک خواهد کرد.
  8 ساعت پیش     تابناک
حسن خسروجردی در میزگرد خواب آشفته نفت که در دانشگاه تهران برگزار شد جزئیاتی جدید از نحوه فروش نفت توسط بابک زنجانی را اعلام کرد.
  8 ساعت پیش     ایرنا
تهران- ایرنا- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در اطلاعیه ای ضمن تاکید بر اینکه خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمت ندارند، اعلام کرد: قیمت های بازار آزاد خودرو باید کاهش یابد.

جدیدترین خبرها