چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ آنی پرتال | جستجوگر هوشمند خبری Wednesday 12th of August 2020
آنی پرتال | جستجوگر هوشمند خبری
آنی پرتال | جستجوگر هوشمند خبری

برچسب های روز آخرین اخبار جمع آوری شده از سایت های خبری را در آنی پرتال ببینید

آنی پرتال | جستجوگر هوشمند خبری
7 ماه قبل ورزش 3

مدیران عامل باشگاه های لیگ برتری البته جز تابش راهی مالزی شده اند تا امروز در نشستی با دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا از حقوق تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا دفاع کنند. 


به گزارش "ورزش سه"، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا متاسفانه در یک تصمیم سیاسی و تحت لابی کشورهایی که میانه خوبی با ایران ندارند، امتیاز میزبانی تیم های ایرانی را سلب کرده و معتقد است این تیم ها به بهانه امنیت باید بازی های خود را در خارج از کشور انجام دهند. جالب اینکه در این سفر علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان هم گروه ایرانی را همراهی می کند. البته وزیر ورزش و جوانان و هم چنین صالحی امیری – رییس کمیته المپیک در این باره مذاکراتی با شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتند. 

 

جالب اینکه علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان چند شب پیش و در برنامه فوتبال برتر اعلام کرده بود تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا به هیچ وجه تعدیل تصمیم اول نیست به این دلیل که دراین تصمیم هم تیم های ایرانی مجبور به برگزاری بازی های پلی آف در کشور بی طرف هستند و از سویی مشخص نیست که در دور برگشت میزبان خواهند بود یا نه چرا که کنفدراسیون فوتبال آسیا گفته تا ماه مارس 2020 در این باره تصمیم گیری می کند و چه بسا تصمیم نهایی هم برگزاری بازی در خارج از کشور باشد. او به این نکته اشاره کرد این تصمیم afc فریب فدراسیون فوتبال و تیم های ایرانی است همان طور که پیش تر در مورد بازی با تیم های عربستانی این اتفاق رخ داده بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا گفته بود که فعلا با تیم های عربستانی در کشور ثالث بازی کنید، بعدا ما در این باره تصمیم گیری خواهیم کرد و اکنون بازی تیم های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث قانون شده است. 

 

به هر صورت در آخرین تغییر و تحول کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته بازی های استقلال و شهر خودرو را به جای دوحه در شهر دوبی برگزار کند. تیم الکویت به همین بهانه راهی دوبی شده است اما تصمیم تیم های ایرانی برای سفر به دوبی به نظر می رسد بعد از مذاکره امروز مدیران عامل باشگاه های لیگ برتری با دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص خواهد شد. جدا از موضع وزارت ورزش و جوانان در این باره که توسط علی نژاد در برنامه فوتبال برتر اعلام شد مدیران عامل باشگاه های لیگ برتری هم در نشستی که در تهران داشتند به صراحت عنوان کردند به هیچ وجه در زمین بی طرف بازی نخواهند کرد. البته تیم های ایرانی به این نکته هم تاکید داشتند که به هیچ وجه به دنبال کناره گیری از بازی ها نیستند بلکه می خواهند از حق طبیعی خود سود ببرند.

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها