پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ آنی پرتال | جستجوگر هوشمند خبری Thursday 13th of August 2020
آنی پرتال | جستجوگر هوشمند خبری
آنی پرتال | جستجوگر هوشمند خبری

برچسب های روز آخرین اخبار جمع آوری شده از سایت های خبری را در آنی پرتال ببینید

آنی پرتال | جستجوگر هوشمند خبری
7 ماه قبل ورزش 3

تیم ملی فوتبال زیر 23 سال عربستان با پیروزی یک بر صفر در برابر ازبکستان علاوه بر صعود به المپیک 2020 توکیو به دیدار پایانی این رقابت ها راه پیدا کرده است. 


به گزارش "ورزش سه"، در سال های اخیر این دومین باری است که عربستان با مربیگری سعد الشهری جوان حضور در فینال آسیا را تجربه می کند. پیش از این و در سال 2016 سعد الشهری با تیم ملی جوانان عربستان و در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا با پیروزی 6-5 در برابر ایران به فینال بازی ها راه پیدا کرد و در بازی نهایی با شکست یک بر صفر در برابر ژاپن به جام دست پیدا نکرد اما به همراه رقیب خود در بازی پایانی و هم چنین تیم های ایران و ویتنام راهی جام جهانی زیر 20 سال در سال 2017 شد که این بازی ها در کره جنوبی برگزار شد. 

 

 

در حالی که بعد از جام جهانی زیر 20 سال در سال 2017 فدراسیون فوتبال ایران مربی خود را تغییر داد فدراسیون فوتبال عربستان سعد الشهری را حفظ کرد و او شاگردانش اینبار در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا به دیدار پایانی راه پیدا کردند و حالا باید برای فتح جام قهرمانی بازی ها با کره جنوبی بازی کنند که این بازی یکشنبه آتی در تایلند برگزار می شود. بازی رده بندی را هم دو تیم استرالیا و ازبکستان برگزار می کنند و برنده این دیدار هم به همراه عربستان و کره جنوبی راهی توکیو می شوند. ژاپن میزبان بازی ها یکی از چهار نماینده آسیا در المپیک 2020 توکیو خواهد بود. 

 

گفتنی است در مرحله نیمه نهایی بازی های قهرمانی زیر 23 سال آسیا کره جنوبی دو بر صفر استرالیا را شکست داد و حالا هر دو تیم همگروه ایران شانس حضور در المپیک 2020 توکیو را دارند. هر چند صعود کره جنوبی به این بازی ها قطعی شده است و ازبکستان هم به شرط پیروزی در بازی رده بندی به این مهم دست پیدا خواهد کرد.

 

 

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها