جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday 24th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     برترین ها

مخالفان رئیس‌جمهور الجزایر با وجود انصراف عبدالعزیز بوتفلیقه از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور روز سه‌شنبه باز هم به خیابان‌ها آمدند و با سر دادن شعارهایی خواستار تغییرات سیاسی فوری شدند.


خبرگزاری فارس: اعتراضات مردم الجزایر یک روز پس از اعلام انصراف بوتفلیقه از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد و معترضان روز سه شنبه هم در مناطق مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند.

بوتفلیقه که دیروز دوشنبه از نامزدی در انتخابات آینده انصراف داده بود، انتخابات ریاست جمهوری ماه آوریل را نیز به تعویق انداخت و همین مساله باعث ادامه تظاهرات مردم این کشور در روز سه شنبه شد.

رئیس جمهوری الجزایر گفت که انتخابات ریاست جمهوری پس از برگزاری «کنفرانس ملی» تا پایان سال ۲۰۱۹ با هدف اصلاح نظام سیاسی و قانون اساسی برگزار خواهد شد.

مردم الجزایر شب گذشته پس از اعلام انصراف رئیس جمهور ۸۲ ساله این کشور که به مدت ۲۰ سال قدرت را در دست دارد، به شادی و پایکوبی پرداختند. معترضان الجزایری هفته هاست که در واکنش به کاندیداتوری مجدد عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری این کشور به خیابان ها می آیند.

«الاخضر الابراهیمی» وزیر خارجه سابق الجزائر قرار است در یک نشست مطبوعاتی درباره «روند انتقالی جدید» که تعیین کننده آینده این کشور است، سخن بگوید.

الابراهیمی ریاست نشست آتی درباره آینده الجزایر را به عهده دارد و قرار است نمایندگانی از تظاهرکنندگان و شخصیت هایی که در جنگ استقلال الجزایر شرکت داشتند، در آن حضور داشته باشند.

ادامه خبر :