دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday 22nd of April 2019
ads
ads
ads
  1 ماه قبل     ایسنا

مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز اگر هیئت‌های دانشجویی نتوانند در فضای دانشگاه‌ها جریان ایجاد کنند، در حقیقت به هدف نهایی خود نرسیده‌اند و برای جریان‌سازی در دانشگاه‌ها هم نیاز به تلاش مضاعف، همدلی، روحیه جهادی و خلوص نیت کاملاً محسوس است.


مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: امروز اگر هیئت های دانشجویی نتوانند در فضای دانشگاه ها جریان ایجاد کنند، در حقیقت به هدف نهایی خود نرسیده اند و برای جریان سازی در دانشگاه ها هم نیاز به تلاش مضاعف، همدلی، روحیه جهادی و خلوص نیت کاملاً محسوس است.

به گزارش ایسنا، نشست هم اندیشی هیئات مذهبی دانشجویی دانشگاه های استان تهران با حضور حجت الاسلام کرمی مدیر کل فرهنگی نهاد و اساتید و پیشکسوتان عرصه ستایشگری اهل بیت ( ع) آقایان حاج محسن طاهری و حاج نریمان پناهی و مداح جوان و انقلابی حاج امیر عباسی در سالن جلسات نهاد مرکز در برگزار گردید.

در ابتدا حجت الاسلام کرمی مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن خوش آمد گویی و تقدیر از حضور اساتید و دانشجویان به تبیین اهمیت فعالیت هیأت ها پرداخته و عنوان داشت: دنیای امروز دنیای شبکه ها است و باید حضور چشمگیری در این زمینه داشت.

وی در ادامه ضمن اشاره به بیانیه مهم گام دوم در طلیعه دهه پنجم انقلاب بیان داشت: ماموریت هایی که به هیئات برمی گردد از بیانیه مقام معظم رهبری باید احصا شود که منشور فعالیت هیأت های دانشجویی قرار بگیرد.

کرمی سپس نسبت به اهمیت هم دلی و همگرایی وسیع هیئت ها در دانشگاه ها طرح بحث نمود و راه بیان لطائف و ظرایف آرمان های انقلاب و پیام رهبر معظم انقلاب را در محیط دانشگاه ها به ویژه در بین قشر خاکستری بهره مندی از فرصت هیئت ها دانست.

وی افزود: نباید بگذاریم دشمن در جبهه انقلاب نفوذ کند و این فرصت عظیم را از ما بگیرد، که بهره مندی از فرصت جبهه انقلاب از ظرفیت های هیئت ها است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز اگر هیئت های دانشجویی نتوانند در فضای دانشگاه ها جریان ایجاد کنند، در حقیقت به هدف نهایی خود نرسیده اند و برای جریان سازی در دانشگاه ها هم نیاز به تلاش مضاعف، همدلی، روحیه جهادی و خلوص نیت کاملاً محسوس است.

در ادامه حجت الاسلام کرمی با اشاره به حضور مجدد مهدی مبینی پور در اداره هیئات های دانشجویی، ضمن برشمردن توانمندی ها و سوابق وی، برایش در دوره جدید آرزوی توفیق کرد و از مسئولین هیئت های دانشجویی درخواست کرد که به وی در انجام این رسالت مهم کمک کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در این نشست مسئولین و مداحانی از دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، علامه طباطبایی، امیر کبیر، آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، علم و صنعت، علوم پزشکی تهران و تربیت مدرس حضور بهم رسانده و مطالبی را بیان نمودند که اهم آنها به شرح ذیل می باشد:

۱- ضرورت مداومت در برگزاری اینگونه جلسات اندیشه ورز ۲- تدوین ساز و کار نشست های هم اندیشی ماهانه ۳- لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی مداحان دانشجو ۴- راه اندازی کانال و گروه در فضای مجازی در جهت شبکه سازی هیئت های دانشجویی ۵- تعیین جامعه هدف و مخاطب شناسی در نشست های تخصصی ۶- تشکیل بانک اطلاعات ویژه هیئت ها و مداحان دانشجو ۷- برنامه ریزی حضور نماینده هیئت های دانشجویی در دیدار با مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان ۸- نهادینه شدن حلقه اتصال هیئت ها با هم در نهاد ۹- تلاش برای نهادینه شدن فعالیت های جمعی هیئت ها با هم ۱۰- تقویت نقش حمایتی نهاد نسبت به هیئت ها ۱۱- تشکیل و راه اندازی اپلیکیشن مرکزی برای هیئت های دانشجویی کشور ۱۲- تشکیل کانون مداحان و شاعران دانشجو ۱۳- تعریف و تدوین ساز و کار نشست های هم اندیشی هیأت ها

در پایان اساتید پیشکسوت به مدیحه و مرثیه سرایی آل الله ( ع) پرداخته و جلسه را به نور مناقب اهل بیت ( ع) منور نمودند.

انتهای پیام

ادامه خبر :