پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 23rd of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش اعلام کرد ارتش جمهوری اسلامی ایران با برپایی نمایشگاه‌هایی در جنوب کشور سعی دارد اقدامات و رشادت‌های ارتش را از زمان پیروزی انقلاب تاکنون در معرض دید زائران راهیان نور قرار بدهد.


فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش اعلام کرد ارتش جمهوری اسلامی ایران با برپایی نمایشگاه هایی در جنوب کشور سعی دارد اقدامات و رشادت های ارتش را از زمان پیروزی انقلاب تاکنون در معرض دید زائران راهیان نور قرار بدهد.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ سیفی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نمایشگاه هوایی در دزفول، آب تیمور در نزدیکی اهواز و همچنین نمایشگاه دریایی خرمشهر عملکرد ارتش را در ابعاد مختلف به نمایش خواهند گذاشت. همچنین در پادگان میشداغ هر شب یکی از عملیات های ارتش با حضور بازدید کنندگان مناطق عملیاتی دفاع مقدس بازسازی و بازکاوی خواهد شد.

وی با اشاره به رشادت های صورت گرفته در سال اول جنگ گفت: متأسفانه برخی اصرار دارند که سال اول جنگ را سالی بی ثمر تلقی کنند. در حالی که در سال اول جنگ ما توانستیم پیشروی های ارتش عراق را در مناطق مختلف ثبت کنیم و بعد از آن عملیات های پیروزمندانه ما آغاز شد.

امیر سیفی اظهار کرد: روایت های راویان ما برای راهیان نور کاملاً مستند و بر اساس اتفاقات رخ داده در دوران دفاع مقدس است و به هیچ عنوان بزرگ نمایی و غلو نخواهیم داشت. ما سعی داریم در طول دوره ی حضور زائران در مناطق عملیاتی، آرمان ها، نیات و مقاصد خودمان را که منبعث از حماسه آفرینی های دفاع مقدس است به منصه ظهور برسانیم و می خواهیم بدانیم چه کرده ایم، وظیفه امروزمان چیست و در آینده چه کارهایی باید انجام بدهیم.

وی تصویرسازی از وقایع صورت گرفته در یادمان ها، توسعه و تعمیق اقدامات صورت گرفته با شیوه های فرهنگی، توانمندسازی راویان، تربیت راوی، تکیه بر متون قابل استناد و کیفی سازی مکان روایت، تأمین رفاه زائران، کیفی سازی سامانه های روایتگری را از جمله اقدامات انجام گرفته در راهیان نور امسال و سال های گذشته برشمرد و گفت: با توجه به به اقدامات یاد شده هر سال ده درصد به تعداد زائران مناطق عملیاتی دفاع مقدس افزوده می شود. از سوی دیگر ۷۰ درصد زائران در سال گذشته جوان بودند که این آمار نشان دهنده ی حضور بیش از پیش جوانان در این مناطق است.

امیر سیفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید سالانه ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مناطق عملیاتی دفاع مقدس کشور گفت: از این تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در پادگان مشداق شاهد بازسازی عملیات های دوران دفاع مقدس می شوند.

به گفته ی وی بر اساس ارزیابی های صورت گرفته انتقال زائران به مناطق عملیاتی با کمترین حادثه انجام می شود به طوری که آمار حوادث قابلیت ذکر ندارد.

انتهای پیام

ادامه خبر :