دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ Monday 27th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     زومیت

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین مقاصد توریستی ایرانیان تبدیل شده است. اما این شهر چه جذابیت‌هایی دارد که باید به آن سفر کرد؟


باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، در سال های اخیر به یکی از مهم ترین مقاصد توریستی ایرانیان تبدیل شده است. اما این شهر چه جذابیت هایی دارد که باید به آن سفر کرد؟

باکو، پایتخت مدرن آذربایجان، ترکیبی از شهر قدیمی قرون وسطایی، برج های شعله مدرن که بعد از تاریکی هوا مثل چراغی در شهر می درخشند و پیاده روهایی است که در امتداد دریای خزر کشیده شده اند. این شهر بسیار دلفریب است و زیر آسمان بی کران آبی می درخشد و لایه هایی از تاریخ در شهر در انتظار کشف شدن توسط گردشگران است. باکو جذابیت های بسیار زیادی برای گردشگران دارد و دلایل زیادی برای سفر به این شهر وجود دارد. در ادامه دلایلی را ذکر می کنیم که چرا باید باکو را به عنوان مقصد  تور نوروز  98  انتخاب کنید. 

هسته تاریخی باکو یا همان ایچری شهر (Icheri Sheher) برج استوانه ای باستانی دختر (Maiden Tower)، کاخ شیروان شاهان و غرفه های فروش فرش سنتی آذربایجان را در خود جای داده است. از مرکز شهر فاصله بگیرید و در خیابان نظامی قدم بزنید و در خیابان سنگ فرش آن که اطرافش پر از مغازه است، خرید کنید. سبک های گوتیک و باروک که باقی مانده امپراطوری روسیه و نخستین چاه نفت باکو، هر دو متعلق به اواخر قرن ۱۹ میلادی است، در خیابان های پایتخت جمهوری آذربایجان مشهود است.

زباله یکی از مشکلات اساسی در بسیاری از کشورهای دنیا است، مثل قفقاز و شهرهای کوچک تر آذربایجان که یک واقعیت غم انگیز زندگی است.  اما باکو شهر تمیزی است. از باکو بازدید کنید؛ تقریبا در هیچ کجای مرکز این شهر روی زمین آشغال نمی بینید. مردم معمولا تمایل دارند از سطل آشغال استفاده کنند.

باکو در مقایسه با سایر پایتخت ها، امن تر است. البته جرم و جنایات در هر جای جهان وجود دارد و شما حتما باید احتیاط کنید. اما بعد از تاریک شدن هوا در باکو، احساس امنیت می کنید و می توانید در شهر قدم بزنید و مجبور نیستید کوله پشتی یا کیف خود را محکم بغل کنید. در این شهر بعد از غروب خورشید، همه احساس امنیت می کنند، شما نیز حتما جزو این دسته خواهید بود. اگر امنیت یکی از مهم ترین فاکتورهای شما برای انتخاب مقصد سفر است،  تور باکو  می تواند بهترین انتخاب باشد برای سفر با خانواده باشد.

خوب است بدانید کجارو به مسافرانی که قصد سفر به باکو را دارند، در انتخاب تور ارازن و برنامه ریزی سفر با پایین ترین قیمت کمک می کند. شما می توانید در کجارو از میان فهرست متنوع تورهای آذربایجان و تور باکو که ازطریق آژانس های مسافرتی معتبر کشور عرضه می شود، تور دلخواه تان را با پایین ترین قیمت و ارزان تر از همه جا خریداری کنید.

در هر ساعت از صبح و شب، خانم ها در حال قدم زدن با هم حرف می زنند و خانواده ها از محیط جذاب اطراف لذت می برند. ساعت ۱۱ شب را نشان می دهد، بچه های کوچک تر می دوند و بازی می کنند و والدین شان به تماشای آن ها و اطراف خود نشسته اند. مردم محلی معمولا به گردشگران خیره نمی شوند، ناخواسته به شما توجه نمی کنند یا باعث ناراحتی و معذب شدن خانم ها نمی شوند. این خود دلیل بزرگی برای سفر به باکو است.

اگر شما هم قصد سفر به باکو را دارید، فهرست کاملی از جاهای دیدنی باکو را نیز در کجارو مشاهده کنید تا بتوانید اطلاعات لازم درباره هر جاذبه گردشگری را از جمله آدرس، موقعیت مکانی روی نقشه، ساعات بازدید و... به دست آورده و سفر خود را بهتر برنامه ریزی کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

در صورت مشاهده ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

ادامه خبر :