دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday 22nd of April 2019
ads
ads
ads
  1 ماه قبل     تسنیم

مدیرکل استاندارد تهران در پاسخ به اظهارات مالک و مدیر فروشگاه تواضع مبنی بر قبول نداشتن سازمان استاندارد گفت: جعل نشان استاندارد گویای مقبولیت این نشان از سوی این متخلف است؛ در غیر اینصورت باید علامت دیگری را روی بسته‌بندی‌ها جعل می‌کرد. 


محمودرضا طاهری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، درباره جعل نشان استاندارد در بسته های آجیل تواضع و واکنش بعدی مدیر این فروشگاه به اطلاعیه استاندارد تهران، با اشاره به اینکه دریافت و پس از آن، درج نشان استاندارد ملی ایران، منوط به احراز شرایط حقوقی و کیفی کالا و شرایط مناسب خط تولید و سیستم  کیفیت است، تاکید کرد: بدون طی کردن این مراحل، این واحد تولیدی و عرضه بصورت غیر مجاز اقدام به درج نشان استاندارد جعلی نموده است. 

وی یادآور شد: مطابق مجموعه قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد و تبصره ذیل ماده 525 قانون مجازات اسلامی، هرکس عمدا و بدون داشتن مستندات و مجوز داخلی، به منظور شبهه در کیفیت تولیدات، از علامت استاندارد ملی استفاده نماید، مرتکب جرم شده است و به مراجع قضایی معرفی می شود. 

این مقام مسؤول در پایان بار دیگر تاکید کرد: سازمان ملی استاندارد و هر نهاد نظارتی دولتی، مطابق قوانین مرجع قانونی و محل اعتماد مردم است و نیازی به تایید متخلف ندارد.

انتهای پیام/

ادامه خبر :