پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 23rd of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     خبرآنلاین

به مناسبت سالگرد فوت آیت‌الله کاشانی، محمود کاشانی روایت‌های کمتر گفته شده‌ای را از زندگی پدر،بازگو می‌کند.


به مناسبت سالگرد فوت آیت الله کاشانی، محمود کاشانی روایت های کمتر گفته شده ای را از زندگی پدر،بازگو می کند.

فائزه عباسی: 57 سال پیش ،یکی از پرحرف وحدیث ترین چهره های تاریخ ایران درگذشت. پس از گذشت سال ها، هنوز در باره آنچه در دهه 30 رخ داده است بگومگو وجود دارد و این بحث هاوقتی به ماجرای آیت الله کاشانی و رابطه اش با دکتر مصدق می رسد دامنه بیشتری پیدا می کند. یک سال قبل از کودتای 28 مرداد، آیت الله کاشانی به جای دکتر حسن امامی ریاست مجلس شورای ملی را به عهده می گیرد و آن روز نقش پررنگ تری در تاریخ ایران بازی می کند.

به مناسبت سالگرد رحلت آیت الله کاشانی میزبان دکتر محمود کاشانی،یکی از دو پسر بازمانده آیت الله بودیم تا بیشتر از آنکه به موضوعات تاریخی بپردازیم نگاهی به زندگی شخصی آیت الله کاشانی بیندازیم. پسرش روایت هایی از زندگی پدر داشت و گفت وشنود ما به ماجرای دیدار محمدرضا پهلوی با آیت الله کاشانی در آخرین روزهای زندگی ایشان کشیده شد. محمود کاشانی از دوران زندگی پنهانی پدرش در جریان جنگ جهانی دوم هم گفت و به دوران حکومت رضاخان هم اشاره کرد.

چند و چون زندگی آیت الله کاشانی را به روایت فرزندش بخوانید:

کمی درباره خانواده و زندگی آیت الله کاشانی بگویید؟

آیت الله کاشانی، فرزند آیت الله سید مصطفی کاشانی بود. پدربزرگ ایشان هم آیت الله سیدحسین کاشانی بود. در واقع پدر و پدربزرگ آیت الله کاشانی از مراجع تقلید بودند. آیت الله کاشانی به نام سیدابوالقاسم در تهران متولد شد و در سن 16 سالگی به همراه پدر به سفر حج رفتند و در بازگشت از آنجا که پدر ایشان بسیار علاقمند بود که فرزند راه ایشان را دنبال کند، در نجف اشرف ساکن شد. در این حوزة علمیه بخش هایی از دروس

ادامه خبر :