یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ Sunday 26th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     نود

فوتبال جزیره با نبرد تمام انگلیسی شکل گرفته در مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا بیش از پیش به عملکرد این فصل خودش افتخار خواهد کرد.


 به گزارش سایت نود، قرعه کشی مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا در حالی انجام شد که  نکته جالب در این قرعه کشی حضور قدرتمند 4 تیم از 6 قدرت اول لیگ برتر انگلیس بود.

لیگ مهیج جزیره که در دهه اول قرن بیست و یکم از دوقطبی آرسنال و منچستریونایتد به 4 بزرگ یا «بیگ فور» رسیده بود، در سال های اخیر با اضافه شدن سیتی و تاتنهام به جمع مدعیان حالا ۶ قدرت برتر را در جدولش می بیند و از آن هیجان انگیزتر این که در بین این ۶ قدرت لسترسیتی هم خودی نشان می دهد و سایر تیم ها هم در هیچ رقابتی دست و پا بسته و از پیش باخته نیستند. امروز و بعد از بیشتر از ۲۶ سال از تاسیس لیگ برتر گراهام کلی مدیر اجرایی وقت اتحادیه فوتبال انگلیس می تواند به استخدام ریک پری و راه اندازی این ماجراجویی افتخار کند چرا که آن ها  مثل سال 2009، 4 تیم و در واقع نیمی از یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا در اختیار دارند؛  با این تفاوت به که جای چلسی، تاتنهام را در این لیست می بینیم و سیتی، یونایتد و لیورپول دیگر مدعیان پاگذاشته به این مرحله هستند. تیم هایی که با عبور از سد مدعیان بزرگی چون پاری سن ژرمن  و بایرن برای رقبا خط و نشان  کشیده اند. نیمه انگلیسی قاره سبز این پتانسیل را دارد که مثل سال 2009 فینال تمام انگلیسی را رقم بزند و قهرمان هم از انگلیس باشد. اما نکته مهم در این باره حضور رونالدو در تیم غیرانگلیسی یوونتوس و درخشش و پختگی مسی نسبت به سال 2009  است. اگر در آن سال کسی مثل پاتریس اورا موفق شد مسی را در مقابل منچستر ناکام بگذارد در حال حاضر تقریبا دست کم کسی در نبرد رو در رو نمی تواند ستاره آرژانتینی را متوقف کند. همین طور رونالدو که در سال 2009  با منچستریونایتد قهرمان اروپا شد، این بار و بعد از 10  سال در ترکیب یوونتوس مدعی،  نشان داد  برای قهرمانی می جنگد.   در حالی که این روزها صفحات اجتماعی پر است از عکس هایی مربوط به چالش معروف 10  ساله که پرمخاطب ترینشان چهره های تغییر نکرده ستاره های هالیوود است، لیگ قهرمانان به کمک تیم های انگلیسی یکی چهره دست نخورده و یکی از بهترین قاب های این چالش را باز هم با 4 انگلیسی به تصویر می کشد.   

سایت رسمی برنامه نود با تهیه کنندگی عادل فردوسی پور و پوشش اخبار مسابقات فوتبال، نتایج زنده، جدول ها و ویدئوهای مسابقات لیگ ایران، اروپا و سایر نقاط جهان

ادامه خبر :