پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 23rd of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: امروز ۲۸ نفر از دانشجویان ورودی سال ۹۰ در دانشگاه علوم پزشکی کردستان فارغ التحصیل می‌شوند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: امروز ۲۸ نفر از دانشجویان ورودی سال ۹۰ در دانشگاه علوم پزشکی کردستان فارغ التحصیل می شوند.

به گزارش ایسنا، سیامک واحدی در بیست و چهارمین دوره جشن دانش آموختگی ورودی سال ۹۰ که در سالن دانشگاه علوم پزشکی با حضور خانواده ها برگزار شد، اظهار کرد: با وارد شدن به مرحله خدمت، کار و شغل در جامعه باید یک سری اصول را رعایت کرد که مهمترین آنها دینداری، عاشق خدمت بودن، صادق و جدی بودن، درس گرفتن از اشتباهات، رازداری، امانت داری و تلاش خستگی ناپذیر است.

وی تصریح کرد: رعایت اخلاق حرفه ای امری بسیار مهم است که باید دانشجویان فارغ التحصیل این امر مهم را در اولویت فعالیت خود بدانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در این راستا دانشگاه علوم پزشکی کتاب اخلاق حرفه ای را برای همه رده ها نوشته و به چاپ رسانده و خواندن این کتاب را به پزشکان نیز توصیه می کنم.

واحدی با اشاره به اینکه پزشکان باید مشکلات بیماران را درک کنند، گفت: رعایت کردن حرمت و امانتداری بیماران موجب می شود که قانون بیمارستان ها به درستی رعایت شود و همچنین مشکلاتی در زمینه حق بیماران پیش نیاید.

در ادامه این مراسم مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، بیان کرد: در جامعه پزشکی، هر پزشکی را طبیب نمی نامند چرا که طبیب باید به روح بیماران توجه کند و خود نیز روح پاکی داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عارضی خاطرنشان کرد: سوگندی که امروز دانشجویان فارغ التحصیل می خوانند تکلیف بزرگی را برایشان ایجاد می کند که باید تلاش کنند به این قسم پایبند باشند.

انتهای پیام

ادامه خبر :