دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ Monday 27th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     زومیت

شرکت صنایع دفاعی Anduril اخیرا قرارداد پیاده‌سازی هوش مصنوعی روی پهپاد را از سوی پنتاگون برنده شده است.


شرکت صنایع دفاعی Anduril اخیرا قرارداد پیاده سازی هوش مصنوعی روی پهپاد را از سوی پنتاگون برنده شده است.

اگرچه گوگل از همکاری با پروژه Maven ارتش ایالات متحده منصرف شده است؛ اما به این معنا نیست که سایر شرکت ها تمایلی برای همکاری با این پروژه ندارند.

وب سایت The Intercept به این مسئله پی برده که شرکت Anduril که متعلق به سازنده ی هدست واقعیت مجازی اکیولس ریفت ، یعنی پالمر لاکی است، در سال ۲۰۱۸ قرارداد مشارکت در ایده پیاده سازی هوش مصنوعی روی پهپاد را برنده شده است. براساس اسناد تازه منتشرشده، این شرکت همچنین از مرکز مشترک هوش مصنوعی پشتیبانی می کند. اگرچه اطلاعات کافی از جزئیات این قرارداد در دسترس نیست اما می توان گفت که پروژه ی Maven بر یادگیری ماشین تمرکز دارد تا به واسطه آن، افراد موجود در فیلم های ضبط شده پهپاد ها شناسایی شوند و داده های اطلاعاتی موثرتری فراهم شوند.

شرکت Anduril بیشتر به خاطر سیستم Lattice شناخته شده است. Anduril در این سیستم نیز برای تشخیص اشیاء، با هدف نظارت بر مرزها و افزایش هشیاری در میدان نبرد، از یادگیری ماشین استفاده می کند. پالمر لاکی امیدوار است که این سیستم بتواند در آینده اطلاعات زیادی را در اختیار سربازان قرار دهد تا دیگر در میدان نبرد غافلگیر نشوند.

مشارکت Anduril در این طرح آنقدرها هم دور از ذهن نبود. در حالی که کارمندان شرکت هایی همچون مایکروسافت ، گوگل و سایر غول های فناوری از همکاری با پروژه های نظامی خودداری کرده اند، اما پالمر لاکی پس از خروج جنجال برانگیزش از فیسبوک ، به همکاری در این زمینه مشتاق شده است. او چندی پیش اظهار کرده است که اگر شرکت های تکنولوژی به صلح اعتقاد دارند، باید از ارتش حمایت کنند. با این وجود پروژه ی Maven یکی از شانس های لاکی برای دگرگون کردن صنایع نظامی خواهد بود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

در صورت مشاهده ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

ادامه خبر :