پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 23rd of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     زومیت

شرکت‌های نیسان و میتسوبیشی در راستای اهداف همکاری با یکدیگر، سری جدیدی خودروهای نیمه خودران Kei را معرفی کردند.


شرکت های نیسان و میتسوبیشی در راستای اهداف همکاری با یکدیگر، سری جدیدی خودروهای نیمه خودران Kei را معرفی کردند.

نیسان و میتشوبیشی با معرفی نسل جدید خودروهای Kei برای بازار ژاپن، همکاری خود را گسترش خواهند داد. نسل جدید خودروهای Kei شامل نیسان دیز هایوی استار (Dayz Highway Star)، میتسوبیشی Ek واگن و میتسوبیشی Ek X می شود. مراحل ساخت این خودروها توسط کارخانه مشترک NMKV کنترل می شود و در خط تولید میزوشیما میتسوبیشی در ژاپن تولید خواهند شد.

میتسوبیشی و نیسان اولین نسل از خودروهای Kei خود را در سال ۲۰۱۳ معرفی کردند و با افزایش همکاری در سال ۲۰۱۶، میزان تولید این خودروها را افزایش دادند. برای اولین بار، خودروهای سری Kei نیسان و میتسوبیشی از فناوری نیمه خودران بهره خواهند برد که مخصوص خط مخصوص در بزرگراه ها ساخته شده است. خودروسازان ژاپنی می گویند که نسل جدید این خودروها به لطف پلتفرم، موتور و جعبه دنده جدید، قدرت بیشتری خواهند داشت. با وجود اینکه هر ۴ خودرو از یک پلتفرم بهره می برند و طراحی جعبه ای شکل دارند (خودروهای Kei محدودیت طولی قانونی معادل با ۳,۴۹۰ میلی متر و پهنای ۱,۴۹۰ میلی متری دارند)، اما نشانه های مخصوص طراحی هر دو شرکت در این خودروها دیده می شود.

مدل های نیسان دِیز از طراحی جلوپنجره V شکل بهره می برند در حالی که مدل های میتسوبیشی از فلسفه طراحی سپر دینامیکی پیروی می کنند. هیچ مشخصات شوکه کننده ای در زیر کاپوت دیده نمی شود زیرا پیشرانه خودروهای Kei به حجم ۰.۶۶ لیتر و قدرت ۶۴ اسب بخار محدود می شوند. بدین ترتیب باید همان موتورهای ۳ سیلندر تنفس طبیعی و توربوشارژ با قدرت های ۵۵ و ۶۴ اسب بخار را انتظار داشت.

همانند گذشته، جعبه دنده CVT به صورت استاندارد روی خودروها نصب می شود و آپشن سیستم چهار چرخ متحرک هم قابل سفارش خواهد بود. خودروهای میتسوبیشی Ek تا اواخر ماه آینده در بازار ژاپن عرضه می شوند. قبل تر عکس های جاسوسی این خودرو هنگام تست در اروپا منتشر شده بود اما با معرفی رسمی سری جدید Ek، خودروهای یادشده تنها در بازار ژاپن به فروش می رسند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

در صورت مشاهده ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

ادامه خبر :