پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 23rd of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     زومیت

براساس گزارش های منتشر شده، آخرین استاندارد کارت‌های حافظه، یعنی CFexpress در سه اندازه‌ی متفاوت عرضه خواهد شد.


براساس گزارش های منتشر شده، آخرین استاندارد کارت های حافظه، یعنی CFexpress در سه اندازه ی متفاوت عرضه خواهد شد.

استاندارد جدید  کارت حافظه CFexpress که توسط انجمن CompactFlash معرفی شد، آماده است تا دنیای کارت های حافظه را قبضه کند. شرکت های اپیسر (Apacer)، دلکین (Delkin)، لکسار (Lexar)، پروگرید دیجیتال (ProGrade Digital)، سن دیسک (SanDisk) و سونی (Sony) تاکنون کارت های حافظه ی CFexpress خود را معرفی کرده اند؛ اما موضوعی که شاید از آن مطلع نباشید این است که CFexpress در سه اندازه ی مختلف عرضه می شود.

درست همان طور که کارت های حافظه SD در سه نوع miniSD ، microSD و SD موجود هستند، کارت های حافظه نوع CFexpress نیز در سه اندازه  به نام های  Type B ،Type A و Type C عرضه خواهند شد. این نام ها در طی معرفی ویژگی های CFexpress 2.0 در اواخر فوریه ۲۰۱۹ منتشر شدند.

کارت حافظه ی تیپ B همان چیزی است که عکاسان تا به این لحظه روی آن تمرکز کرده اند؛ چون از نظر اندازه مشابه کارت های حافظه XQD هستند و برای دوربین های دیجیتال رده بالا ساخته شده اند. از طرفی نیز دوربین هایی که از اسلات کارت حافظه XQD پشتیبانی می کنند، با یک به روزرسانی سخت افزاری می توانند با کارت های حافظه CFexpress نیز سازگار شوند.

سه کارت حافظه CFexpress تایپ B که تاکنون معرفی شده اند.

کارت های حافظه CFexpress تیپ B دارای دو مسیر ارتباطی PCIe و حداکثر سرعت آ ن  به صورت تئوری به ۲۰۰۰ مگابایت بر ثانیه می رسد.

کارت های حافظه CFexpress تیپ A کوچک تر بوده و دارای یک مسیر ارتباطی PCIe و حداکثر سرعت تئوری ۱۰۰۰ مگابایت بر ثانیه هستند. این نوع از کارت های حافظه برای دوربین های کوچک و دستگاه هایی طراحی شده اند که در آن ها اندازه مهم تر از سرعت به شمار می رود.

کارت های حافظه CFexpress تیپ C دارای چهار مسیر ارتباطی PCIe و حداکثر سرعت تئوری ۴۰۰۰ مگابایت بر ثانیه هستند. این نوع، بزرگ ترین اندازه از کارت های حافظه CFexpress محسوب می شود و برای استفاده به عنوان حافظه فلش در رایانه ها و دستگاه های بزرگ طراحی شد است.

مشخصات این سه نوع کارت حافظه CFexpress در جدول زیر آمده است:

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

در صورت مشاهده ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

ادامه خبر :