یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ Sunday 16th of June 2019
ads
ads
ads
  3 ماه قبل     ایسنا

کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران با انتشار پیامی درگذشت حبیب کاوش فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران را تسلیت گفت.


کانون فیلم نامه نویسان سینمای ایران با انتشار پیامی درگذشت حبیب کاوش فیلم نامه نویس و کارگردان سینمای ایران را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، کانون فیلم نامه نویسان سینمای ایران با انتشار بیانیه ای درگذشت حبیب کاوش فیلم نامه نویس و کارگردان کهنه کار سینمای ایران را تسلیت گفت.

در متن این بیانیه آمده است: «حبیب کاوش اهل خرد بود و آرام و باوقار. منبع و تاریخ گران سنگ سینمای ایران بود و همکارانش از زندگی اش بسیار آموختند و نیز از مرگ او؛ مردی که سال ها با بیماری سرطان مبارزه کرد، بارها آن را شکست داد و تا روزهای واپسین نیز، نمادی از مردی ایستاده چون سرو بود. کانون فیلم نامه نویسان سینمای ایران، درگذشت حبیب کاوش را به اهالی و مردم سینما تسلیت می گوید.»

حبیب کاوش کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس سینمای ایران، امروز ۲۴ اسفندماه بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

حبیب کاوش در سال ۱۳۲۳ در تهران متولد شد. او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۳ با عضویت در گروه تئاتر «آناهیتا» آغاز کرد و با کارگردانی فیلم «آب» در سال ۵۳ وارد فعالیت حرفه ای سینمایی شد.

آخرین فیلم سینمایی که کارگردانی آن را برعهده داشته، «محفل ایکس» در سال ۱۳۸۳ بوده و در کارنامه کاری او کارگردانی حدود هفت فیلم سینمایی، نویسندگی پنج فیلم و تهیه کنندگی چهار اثر دیده می شود. از جمله فعالیت های صنفی او می توان به سخنگویی شورای صنفی نمایش اشاره کرد. او در سال های گذشته از اعضای جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران نیز بود.

انتهای پیام

ادامه خبر :