یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ Sunday 26th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

شهردار رامسر از برگزاری نوروزگاه برای نخستین بار در مجموعه باغ 30 هکتاری این شهر به مدت 20 روز در ایام نوروز خبر داد.


شهردار رامسر از برگزاری نوروزگاه برای نخستین بار در مجموعه باغ 30 هکتاری این شهر به مدت 20 روز در ایام نوروز خبر داد.

رضا کحالی در گفت وگو با ایسنا با بیان برنامه های کمیته خدمات سفر و استقبال از بهار 98 از برگزاری نوروزگاه برای نخستین بار در رامسر خبر داد و خاطرنشان کرد: نوروزگاه یا اجرای گذرگاه نوروزی در مجموعه باغ 30 هکتاری رامسر از 27 اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروزی برگزار خواهد شد.

وی از برپایی انواع غرفه های عرضه محصولات صنایع دستی، فرهنگی، غذایی و سوغات استان ها همراه با پذیرایی رایگان از مسافران نوروزی با مشارکت بخش خصوصی در ایام تعطیلات خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر این موارد اجرای زنده موسیقی اقوام و برنامه های شاد و متنوع و اجرای آیین های بومی و محلی به صورت هر روزه در این مجموعه به نمایش درخواهد آمد.

شهردار رامسر از استقرار کمپ راهنمای گردشگری در ورودی شهر و به کارگیری دانشجویان رشته گردشگری ‏در خصوص اطلاع رسانی و راهنمایی به مسافران نوروزی سخن به میان آورد و افزود:‏ اطلاع رسانی به میهمانان در خصوص محل ‏اسکان مسافر، فضا سازی و تبلیغات محیطی در سطح شهر و اماکن پر تردد به مناسبت ایام عید، نصب بنرهای تبریک سال جدید و حجاب و عفاف از دیگر فعالیت های مجموعه شهرداری برای استقبال از نوروز است.

کحالی، رامسر را شهر همایش های ملی و اجراهای موسیقی دانست و از برگزاری منظم کنسرت در مجموعه تله کابین رامسر خبر داد و خاطرنشان کرد: از سومین روز عید و همزمان با پایان یافتن مراسم اعتکاف تا 15 فروردین کنسرت های متعددی در قالب های سنتی و پاپ با اجرای خوانندگان مطرح کشور برگزار خواهد شد که مسافران نوروزی می توانند از آن بهره مند شوند.

وی از انجام تبلیغات محیطی در خصوص هشدار و پیشگیری از آسیب های مراسم چهارشنبه سوری در هفته انتهایی سال سخن گفت و با اشاره به دیگر برنامه های شهرداری رامسر اظهار کرد: برپایی کارناوال شادی پیمایی برای کودکان و همچنین انجام برنامه های فرهنگی از جمله اجرای رادیو ساحل در کنار دریا و محل اسکان ‏مسافران، دیگر فعالیت هایی است که در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا، درباره ریخت شناسی عناصر معماری باغ 33 هکتاری رامسر می توان گفت بر اساس اسناد، مدارک و شواهد، باغ از همان ابتدا دارای طرح و نقشه مشخص بوده و الگوی هندسی و وجود فرم های شکسته و ترکیب آنها با دایره، باغ را بیشتر شبیه

ادامه خبر :