یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ Sunday 26th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

یک کارشناس گردشگری معتقد است قرار نگرفتن شناسه و تابلوی معرفی کننده اثر گردشگری در اکثر ابنیه و آثار تاریخی و طبیعی مازندران، یکی از بزرگترین مشکلات پیش‌روی این صنعت در این استان است.


یک کارشناس گردشگری معتقد است قرار نگرفتن شناسه و تابلوی معرفی کننده اثر گردشگری در اکثر ابنیه و آثار تاریخی و طبیعی مازندران، یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی این صنعت در این استان است.

محمدرضا اورمزدی در گفت وگو با ایسنا، مشکلات گردشگری این استان به ویژه در مناطق مسافرخیز و پرتردد را نقص اطلاع رسانی و معرفی یا Present دقیق و درست اماکن گردشگری برشمرد و اظهار کرد: مهمترین چالشی که مسافران و گردشگران در شهرهای استان با آن مواجه هستند نبود تابلو و آدرس مشخص برای دسترسی و رسیدن به مکان هدف گردشگری است.

وی با اشاره به شهرستان های گردشگر پذیر استان به ویژه غرب مازندران، نقص آدرس و نبود تابلوی راهنما در این شهرها را مهم ترین مشکل بحث توریسم در این مناطق عنوان و تصریح کرد: تابلوهای راهنمای مناطق هدف گردشگری باید میزان مسافت و آدرس درست مکان را معرفی کرده و حداقل به دو زبان فارسی و انگلیسی قابل رؤیت باشند.

این کارشناس گردشگری با ابراز گلایه از قرار گرفتن شناسه و تابلوی معرفی کننده اثر گردشگری در اکثر ابنیه و آثار تاریخی و طبیعی استان مازندران خاطرنشان کرد: باید کنار هر اثر تاریخی یا طبیعی یک شناسه یا تابلو نصب شود تا مردم علاوه بر دسترسی به اطلاعات دقیق از آن، یقین کنند که این اثر گردشگری اعم از کاخ، بنا، مسجد، پل، مدرسه و غیره دارای قدمت و ماهیت فرهنگی و تاریخی است؛ همان گونه که در شهرهای توریستی ایران نظیر شیراز، اصفهان، یزد و غیره تابلوی معرفی به چند زبان در کنار اثر نصب شده و جزئیاتی از مشخصات آنرا برای مخاطب بیان می کند.

نقشه های گردشگری به روز نشده اند

اورمزدی با انتقاد از نقشه های گردشگری که هر ساله در اختیار مسافران قرار می گیرد عمده نواقص این نقشه ها را

ادامه خبر :