دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ Monday 27th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     تسنیم

سازمان هواشناسی کشور طی دو اخطاریه جداگانه نسبت به کاهش 8 تا 12 درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر، بارش برف و تگرگ در اکثر استان‌های کشور و آبگرفتگی معابر و لغزنده بودن جاده‌ها هشدار داد.


ه گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسینم، سازمان هواشناسی اعلام کرد از بعد ازظهر امروز سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می شود. این سامانه فردا تقویت شده و اکثر مناطق کشور را در بر گرفته و سبب بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و در مناطق مستعد سبب بارش تگرگ خواهد شد.

این سامانه دوشنبه27 اسفند در نیمه شرقی، سواحل شمالی و بخش هایی از مرکز فعال بوده و در اواخر این روز از مرزهای شرقی کشور خارج می شود. همچنین از روز یکشنبه تا روز دوشنبه کاهش دما بین 8 تا 12 درجه در استانهای ساحلی خزر و سپس شمال شرق کشور رخ خواهد داد. بر این اساس وضع هوای مناطق متاثر از این سامانه در روزهای یکشنبه و دوشنبه به شرح زیر پیش بینی می شود:

یکشنبه 26 اسفند97

1.بارش باران گاهی رعدو برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، ارتفاعات شمال شرق خوزستان، ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران و گلستان.

2. رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدیدموقت، در نقاط مستعد بارش تگرگ همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان رودخانه ها و مسیل ها در برخی نقاط فارس، کرمان، بوشهر، هرمزگان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام، خوزستان، لرستان، کرمانشاه و کردستان که در استانهای فارس، کرمان، خوزستان، سواحل استانهای بوشهر، هرمزگان، جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز شرایط طوفانی پیش بینی می شود.

3. رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدیدموقت، آبگرفتگی معابر عمومی در استان های قزوین، شمال البرز، شمال تهران، سمنان، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، غرب خراسان رضوی، برخی نقاط سیستان و بلوچستان

دوشنبه 27 اسفند 97

رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدیدموقت، آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان رودخانه ها و مسیل ها در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، برخی نقاط استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان که در ارتفاعات البرز در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف و در برخی نقاط کولاک برف پیش بینی می شود؛ شایان ذکر است در شرق هرمزگان، جنوب کرمان، برخی نقاط سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی شرایط طوفانی همراه با بارش تگرگ پیش بینی می شود.

از این رو به سازمان ها و ارگان های ذی ربط توصیه می شود تمهیدات لازم جهت جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی به عمل آید و به مسافرین محترم توصیه می شود با تجهیزات ایمنی کامل سفر کنند.

همچنین در اخطاریه ای دیگر سازمان هواشناسی هشدار داده است:  امروز (جمعه) در برخی نقاط استان های قزوین، البرز، تهران، مرکزی، سمنان، گلستان، خراسان شمالی، غرب خراسان رضوی بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می شود که در برخی مناطق همراه با آبگرفتگی معابر عمومی خواهد بود؛ این وضعیت در استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی تا ظهر روز شنبه ادامه دارد.

از این رو توصیه می شود اقدامات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی به کار گرفته شود.

انتهای پیام/

ادامه خبر :