یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ Sunday 26th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     برترین ها

بارسلونا و منچستریونایتد طی 3 دهه اخیر دیدارهایی خاطره انگیز مقابل یکدیگر داشته اند.


ورزش سه: دیروز قرعه کشی لیگ قهرمانان برگزار شد تا تقابل یونایتد و بارسلونا در مرحله یک چهارم نهایی شکل بگیرد. پیشترها که شیاطین سرخ معمولا یکی از مدعیان قهرمانی در اروپا بودند، تقابل های بزرگ بین این دو تیم برگزار می شد و ما در ادامه، خاطره انگیزترین لحظات بارسلونا و یونایتد طی سال های اخیر را مرور خواهیم کرد؛

منچستریونایتد 3 – 0 بارسلونا؛ جام برندگان اروپا؛ 1984

همانند این فصل، دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی یک تورنمنت اروپایی به مصاف یکدیگر رفتند و بارسلونا با کاپیتان مارادونا، در بازی رفت در نوکمپ با دو گل به پیروزی رسیده بود اما بازگشت بزرگ یونایتد در اولدترافورد، آنها را در نهایت فینالیست کرد.

دو گل زودهنگام برایان رابسون در دیدار برگشت، الهام بخش صعود یونایتد شد و در ادامه گل فرانگ استاپلتون کار را برای بارسلونا تمام کرد تا شاگردان ران اتکینسون راهی نیمه نهایی شده و در نهایت قهرمانی جام برندگان را جشن بگیرند.

بارسلونا 3 – 3 منچستریونایتد؛ لیگ قهرمانان اروپا؛ 1998

دو تیم پرافتخار اروپا در فصلی که شیاطین سرخ در نهایت موفق به کسب سه گانه شدند، در مرحله دوم گروهی به مصاف یکدیگر رفتند و دو تساوی خاطره انگیز 3-3 در دو دیدار رفت و برگشت رقم خورد.

اما دو گل تماشایی و فوق العاده در این دو دیدار از سوی دو ستاره، در اذهان فوتبالدوستان باقی ماهنده است. دیوید بکام با یک ایستگاهی تماشایی و ریوالدو با برگردانی فوق العاده در این دو دیدار موفق به گلزنی شدند تا جنگ ستارگان دو تیم در هر دو دیدار در نهایت با تساوی 3-3 به پایان برسد. در نهایت یونایتد و بایرن مونیخ موفق به صعود از گروه خود شده و بارسلونا همانجا با لیگ قهرمانان وداع کرد تا شیاطین سرخ با پیروزی دراماتیک در فینال نوکمپ برابر بایرن، فاتح لیگ قهرمانان شوند.

منچستریونایتد 1 – 0 بارسلونا؛ لیگ قهرمانان اروپا؛ 2008

دو تیم پرستاره اروپا باز هم با یکدیگر ملاقات کردند و در دیدار رفت و در مسابقه ای که کریستیانو رونالدو یک پنالتی را در نوکمپ از دست داد، بازی دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

اما شلیک تماشایی و فراموش نشدنی پل اسکولز در دیدار برگشت در استادیوم اولدترافورد، حکم صعود یونایتد به مرحله بعدی را امضا کرد و شاگردان فرانک رایکارد هر چه تلاش کردند به در بسته خوردند تا در نهایت شاگردان سر الکس فرگوسن با قهرمانی در فینال با برتری در ضربات پنالتی برابر چلسی، یک بار دیگر قهرمان اروپا شوند.

منچستریونایتد 0 – 2 بارسلونا؛ لیگ قهرمانان اروپا؛ 2009

فینال لیگ قهرمانان اروپا در رم، باعث شد تیم رویایی پپ گواردیولا با برتری برابر یونایتد در مسیر فتح شش گانه تاریخی قرار گیرد. حرکت تماشایی ساموئل اتوئو در نیمه اول منجر به گل زیبای او مقابل یونایتد شد و رونالدو و دیگر ستاره های یونایتد قادر به استفاده از موقعیت های خود نبودند.

اما در نیمه دوم اتفاقی که کسی انتظار نداشت رقم خورد و لیونل مسی با یک ضربه سر تماشایی و در میان بهت مدافعان یونایتد و ادوین فان درسار، گل دوم بارسلونا را نیز به ثمر رساند تا بلوگرانا فاتح لیگ قهرمانان شده و آن تیم پپ گواردیولا در تاریخ جاودانه شود.

منچستریونایتد 1 – 3 بارسلونا؛ لیگ قهرمانان اروپا؛ 2011

تنها دو فصل بعد، سرالکس فرگوسن و شاگردانش بهترین فرصت را برای انتقام از بارسلونا در فینالی دیگر داشتند اما این بار نیز پدرو در دقایق ابتدایی بارسا را پیش انداخت که وین رونی موفق شد با یک ضربه محکم به گوشه دروازه، گل تساوی را به ثمر برساند.

اما تیم فوق العاده بارسلونا در نیمه دوم دو بار دیگر توسط لیونل مسی و داوید ویا به گل رسید تا در شبی که تصویر دست لرزان فرگوسن در اذهان ماندنی شد، بارسا باز هم موفق به غلبه بر یونایتد و فتح لیگ قهرمانان اروپا شود.

ادامه خبر :