دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ Monday 27th of May 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

پیکر حبیب کاوش، کارگردان، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس سینمای ایران فردا (۲۶ اسفندماه) از مقابل خانه سینما تشییع می‌شود.


پیکر حبیب کاوش، کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس سینمای ایران فردا (۲۶ اسفندماه) از مقابل خانه سینما تشییع می شود.

سیدضیاء هاشمی، دبیر شورای عالی تهیه کنندگان، درباره زمان برگزاری مراسم تشییع پیکر حبیب کاوش به ایسنا گفت: مراسم تشییع پیکر این هنرمند یکشنبه، ۲۶ اسفندماه ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل خانه سینما شماره ۲ (خیابان طالقانی، تقاطع وصال شیرازی) به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین قرار است مراسم یادبودی برای حبیب کاوش در روز سه شنبه (۲۸ اسفندماه) در مجموعه فرهنگی پیامبر اعظم (ص) موسسه فرهنگی ورزشی رفاهی پیام برگزار شود.

دبیر شورای عالی تهیه کنندگان اضافه کرد: با توجه به این که قطعه هنرمندان بهشت زهرا دیگر جای خالی ندارد، این هنرمند در جوار عباس شباویز که از کارگردانان و تهیه کنندگان و بازیگران سینمای ایران بود به خاک سپرده خواهد شد.

حبیب کاوش از کارگردانان و تهیه کنندگان سینمایی ۲۴ اسفندماه بر اثر بیماری سرطان و در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

او در سال ۱۳۲۳ در تهران متولد شد. فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۳ با عضویت در گروه تئاتر «آناهیتا» آغاز کرد و با کارگردانی فیلم «آب» در سال ۵۳ وارد فعالیت حرفه ای سینمایی شد.

در کارنامه کاری کاوش کارگردانی حدود هفت فیلم سینمایی، نویسندگی پنج فیلم و تهیه کنندگی چهار اثر دیده می شود. از جمله فعالیت های صنفی او می توان به سخنگویی شورای صنفی نمایش اشاره کرد. او در سال های گذشته از اعضای جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران نیز بود.

انتهای پیام

ادامه خبر :