جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ Friday 21st of June 2019
ads
ads
ads
  3 ماه قبل     تسنیم

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه در 2 سال اخیر به اندازه 10 سال گذشته برای حل مشکل آب ملایر کار انجام شده است گفت: تابستان 98 آب شرب سد کلان به ملایر می‌رسد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ملایر محمد کاظمی  ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دغدغه همه نمایندگان مجلس در جلسات متعدد علنی و غیر علنی تلاش در زمینه رفع مسائل و مشکلات کشور به ویژه مشکلات اقتصادی با استفاده از منابع موجود است اظهار داشت:  من معتقدم ما نتوانستیم متناسب با شأن مردم یک زندگی آرام و معیشت مناسب برای آنها ایجاد کنیم و من به عنوان نماینده مجلس  به نوبه خودم عذر خواهی می کنم و امیدواریم در سال 98 بتوانیم کمبودها را جبران کنیم. 

 وی با بیان اینکه وقتی مسئولان بدانند عملکرد آنها زیر نظر چشمان تیزبین خبرنگاران است قطعا سعی می کنند در مسیر راه درست اقدامات را انجام دهند تصریح کرد:  از بدو ورود به مجلس در دوره دهم همه تلاش و اهتمام من در جهت پیگیری کارها و بهینه شدن امور بوده  و در این راستا همواره ارتباط مستمر و خوبی نیز با رسانه ها داشتم و همه برنامه ها و اقدامات انجام شده به اطلاع مردم شهرستان رسیده است .

کاظمی با اشاره به اینکه سال 97 یک سال پر فراز و نشیبی  برای کشور و مردم ما بود و در نیمه دوم این سال بعد از خروج غیر قانونی  و غیر عقلانی آمریکا از برجام  در زمینه تأمین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم دچارمشکل شدیم ابراز کرد: مردم حق دارند زنگی خوبی داشته باشند و این حق به عهده نظام سیاسی حاکم است. 

نماینده ملایر در مجلس دهم با اشاره به اینکه شرایط سخت فعلی مردم و کشور ما دلایل متعددی دارد  گفت: اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب استکبار به ویژه آمریکا در راستای مخالفت با نظام و حکومت و مردم ما از هیچ کوششی فرو گذار نکرده  و به ویژه این اقدام سال 97 و خروج یک جانبه از توافق هسته ای نیز منجر به مشکلات زیادی برای مردم شد.

وی این اقدام غیر عقلانی و غیر قانونی و مخالف موازین بین المللی آمریکا علیه ملت ایران را یک ظلم آشکار دانست و افزود: متأسفیم جوامع بین المللی که همواره سخن از حقوق بشر  می گویند و شعار می دهند در مقابل این ظلم آشکار آمریکا علیه ایران سکوت کردند و امروز ما یک تنه با این ظلم مبارزه می کنیم و به دنبال احقاق حق خود هستیم .

کاظمی  با تأکید بر البته یک سری سوء مدیریت ها و بی انصافی هایی هم در کشور داریم و قطعا دولت هم در انجام وظایفش قصورها و سوء مدیریتهایی دارد و شکی نیست تصریح کرد: واقعیت مطلب این است که قبل از خروج آمریکا از برجام روند جاری امور به ویژه مسائل اقتصادی متعادل  و سرمایه گذاری های خارجی متعددی در حال پایه ریزی بود و کل کشور  توسعه کنترل شده ای داشت.

 وی افزود: البته کسانی بودند که از ابتدا با این دولت همراه نبوده و همه تقصیرها را به گردن دولت می انداختند  و اگر از ابتدا به جای سنگ اندازی همراهی می کردند شاید با ادامه همان مسیر قبل از خروج آمریکا از برجام امروز این شرایط سخت فعلی را نداشتیم.

کاظمی گفت: بعد از این اتفاقات ستاد هماهنگی امور اقتصادی متشکل از روئسای قوا و رئیس بانک مرکزی و غیره در راستای رصد شرایط اقتصادی کشور و بهتر شدن  شرایط فعلی تشکیل شده و اقدامات خوبی هم انجام شده اما همانطور که آقای روحانی هم گفت نظام توزیع ما مشکل دارد .

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم با بیان اینکه این جای خوشحالی دارد که آمریکا نتوانست صادرات نفت ما را به صفر برساند و ما امروز بیش از یک میلیون بشکه نفت در روز داریم و تقریبا به صورت متعادل میتوانیم با منابع موجود کشور را اداره کنیم تصریح کرد: در بودجه سال 98 مبلغ 14 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم  پیش بینی شده است.

وی  با اشاره به گفته رئیس جمهور و اشکال در نظام توزیع کشور اظهارداشت:  در سال آینده باید تلاش مضائفی داشته باشیم که ضوابط خوبی در توزیع کالاهای اساسی  فراهم شود. 

وی با اشاره به اینکه امروز هم این صدای  نفاق و اختلافی که شنیده می شود توطئه دشمن است و توصیه بزرگان این است که  صمیمیت ،همدلی و همگرایی بین مردم و مسئولان باید حفظ شود گفت: در مجموع بار این مشکلات بر دوش مردم آمده و لازم است همه مسئولان دست به دست هم دهند تا بتوانیم این  مسیر صعب العبور را با همکاری ، همدلی و همراهی  پشت سر بگذاریم.

کاظمی با اشاره به پیگیرها و تلاشهای انجام شده در راستای رفع مشکلات حوزه انتخابی خود تصریح کرد:  مشکلات شهرستان هم مثل مشکلات کشور است  ما نمایندگان تلاشهای زیادی در راستای رفع مشکلات منطقه انجام دادیم اما من راضی نیستم و معتقدم که بیش از این هم می شود کار کرد.

 وی  با اشاره به اینکه  مجموعا در حوزه بهداشت درمان خوشبختانه اقدامات مطلوبی انجام شده اگر چه هم اکنون در حوزه بیمه ، تأمین دارو  مشکلاتی داریم بیان کرد: در بحث بهسازی روستا با توجه به منابع موجود اقدامات خوبی صورت گرفته است .

 نماینده ملایر در مجلس دهم با بیان اینکه در حوزه اشتغال شهرستان 41 میلیارد تومان ثبت پرونده داشتیم که بخشی از آن وصول شده و در این زمینه در سطح استان در زمینه جذب تسهیلات اشتغالزا ملایر رتبه  اول را به خود اختصاص داده است ابراز کرد: بحث راهها یکی از اساسی ترین دغدغه های نمایندگان شهرستان بوده که خوشبختانه با توجه به تخصیص اعتبارات دولتی و اختصاص  مبلغ 4 میلیارد تومان از سهم نمایندگان عملیات اجرایی مسیر ملایر - آورزمان - نهاوند نیمه اول سال 98 آغاز می شود .

 کاظمی با اشاره به اینکه فاز اول راه آهن همدان - ملایر هم پیمان سپاری،شده و در حال اقدام و انجام است  اظهارداشت:  سال 97 در بحث تأسیسات دانشگاهی مبلغ 5 میلیارد تومان برای دانشگاه فنی و مهندسی و خوابگاه فنی و حرفه ای تخصیص یافته که امیدواریم وصول  شده و اقدام شود.

 وی با اشاره به اینکه در یکی دو سال اخیر به اندازه 10 سال گذشته در بحث اجرای فاضلاب شهری که از ضروریات زندگی شهری است در ملایر کار انجام شده گفت: در 6 ماهه دوم سال 97 حدود 120 هزار متر مربع اجرای آسفالت روستاهای ملایر را از محل تخصیص قیر یارانه ای که با پیگیری نمایندگان بود را  داشتیم.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با اشاره به اینکه تابستان 98 آب شرب سد کلان به شهرملایر می رسد گفت: این پروژه  هم اکنون 70 درصد پیشرفت  دارد و با پیگیری ها مشکلات مالی طرح برطرف شده است .

کاظمی تصریح کرد: من نمره قابل قبولی به مجلس فعلی نمیدهم چراکه به اعتقاد من مجلس باید در رأس امور باشد  اما نیست و تصمیماتی که گرفته می شود و طرح هایی که تصویب و تآکید می شود اجرایی نمی شود.

وی انتخاب آقای رئیسی را به ریاست قوه قضاییه با توجه به تجربه و صلاحیت ایشان مناسب دانست و افزود: ایشان میتواند در دستگاه ها قضایی گامهای اصلاحی خوبی بردارد و اعتماد مردم را به دستگاه قضا جلب کند.

نماینده ملایر با اشاره به کسب عنوان شهر ملی و جهانی  منبت و انگور  تصریح کرد: قطعا با حضور گردشگران بخش کشاورزی  و هنرمندان صنعت مبل و منبت در شهرستان مواجه هستیم که نیاز است تدابیر لازم در این زمینه توسط میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی اندیشیده شود .

کاظمی در خصوص شایعات جابه جایی فرماندار ملایر با اشاره اینکه  در طول 3 سال گذشته هرگز مداخله ای در جابه جایی فرمانداران و مدیران شهرستان نداشته است ابراز کرد: اداره استان به عهده استاندار  است  و با توجه به نزدیک بودن انتخابات  سال 98 شاید جابه جایی در حوزه مدیریت شهرستان داشته باشیم اما این مو ضوع قطعی نیست وامیدواریم  تصمیمات اتخاذ شده به نفع شهرستان باشد.

 انتهای پیام/ ت

ادامه خبر :