دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday 22nd of April 2019
ads
ads
ads
  7 روز قبل     زومیت

گزارش‌های اخیر می‌گویند اپل قصد دارد در آیفون‌های ۲۰۱۹، از تراشه‌ی A13 ساخت TSMC با نسل جدید لیتوگرافی ۷ نانومتری موسوم به N7 Pro بهره گیرد.


گزارش های اخیر می گویند اپل قصد دارد در آیفون های ۲۰۱۹، از تراشه ی A13 ساخت TSMC با نسل جدید لیتوگرافی ۷ نانومتری موسوم به N7 Pro بهره گیرد.

ظاهرا اپل همچنان برای زدن حرف اول در بازار تراشه های موبایلی، برنامه های ویژه ای در سر دارد و می خواهد تراشه ی جدید خودش را قدرتمندتر از قبل بسازد. از این تراشه فعلا با نام غیررسمی A13 یاد می کنند. براساس جدیدترین اخبار فاش شده، اپل قصد دارد با همکاری TSMC از نسل جدید لیتوگرافی ۷ نانومتری در پردازنده ی آیفون ۲۰۱۹ بهره بگیرد. 

رسانه ی کمِرشل تایمز با نقل شایعات پیشین و ادعای دستیابی به برخی اطلاعات جدید، اعلام کرده TSMC در سه ماهه ی میلادی جاری، آمادگی تولید تراشه های ۷ نانومتری ازطریق روش EUV (لیتوگرافی ازطریق اشعه ی ماورای بنفش) را پیدا خواهد کرد. روش EUV به تولیدکنندگان امکان می دهد بتوانند تراشه هایشان را با دقت بیشتر و در اندازه ی کوچک تر بسازند. 

البته، ظاهرا اپل قرار نیست نخستین مشتری تراشه های ۷ نانومتری جدید TSMC باشد. گزارش کمرشل تایمز مدعی است کرین 985 های سیلیکون، نخستین سیستم-روی-چیپ مجهز به این لیتوگرافی خواهد بود. گفته می شود فرایند تولید تراشه ی A13 اپل در فاصله ی کوتاهی پس از کرین 985 آغاز خواهد شد. ظاهرا TSMC در تراشه ی اپل از نسخه ی بهبودیافته ی این لیتوگرافی با نام  N7 Pro استفاده خواهد کرد.

تاکنون، دقیقا مشخص نشده چه تفاوت یا تفاوت هایی در بین لیتوگرافی های +N7 و N7 Pro وجود خواهد داشت. تنها مطلبی که می دانیم، این است که لیتوگرافی دوم اولین بار در تراشه ی اپل استفاده خواهد شد. براساس گزارش ها، در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۹، لیتوگرافی N7 Pro آماده ی تولید انبوه خواهد شد. 

انتظار می رود پاییز امسال، اپل در مراسمی اختصاصی به طوررسمی  آیفون های ۲۰۱۹  را رونمایی کند. 

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

در صورت مشاهده ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

ادامه خبر :