دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ Monday 17th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اعلام کرد: در ابتدای فروردین‌ماه با تأمین این نهاده‌ها دو میلیون و 200 هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری انجام شد تا در ماه آینده مشکلی برای این امر وجود نداشته باشد.


معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اعلام کرد: در ابتدای فروردین ماه با تأمین این نهاده ها دو میلیون و 200 هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری انجام شد تا در ماه آینده مشکلی برای این امر وجود نداشته باشد.

علی اکبر کبیری معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: بعد از نوروز میزان مصرف گوشت مرغ کاهش پیدا کرده است.

وی تشریح کرد: علل مختلفی ازجمله افزایش قیمت نهاده ها موجب افزایش قیمت مرغ شد، به همین علت مرغداران انگیزه ای برای تولید نداشتند ولی در ابتدای فروردین ماه با تأمین این نهاده ها دو میلیون و 200 هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری انجام شد تا در ماه آینده مشکلی برای این امر وجود نداشته باشد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: گوشت قرمز منجمد در فروشگاه ها و مراکز تأیید با حضور بازرسین عرضه می شود؛ قیمت دام زنده گوسفندی برای هر کیلوگرم 46 تا 47 هزار و گوساله نیز برای هر کیلو 38 هزار تومان است.

وی اضافه کرد: قیمت گوشت گوسفندی شقه برای هر کیلوگرم 100 هزار تومان و ران و سردست برای هر کیلوگرم 120 هزار تومان است، هم چنین قیمت گوشت گوساله برای هر کیلوگرم 90 تا 100 هزار تومان به فروش می رسد.

کبیری تصریح کرد: در سال گذشته و به منظور تنظیم بازار 667 تُن گوشت گوساله منجمد، 31 تُن گوشت قرمز گوسفندی، پنج تُن گوشت گرم گوساله، 105 تُن گوشت گرم گوسفندی، 165 تُن گوشت مرغ گرم و 547 تُن گوشت مرغ منجمد در بازارهای استان قزوین عرضه شد.

وی عنوان کرد: برای ماه رمضان تدابیر لازم اندیشیده شده است و نمایشگاه طرح ضیافت برپا خواهد شد و علاوه بر آن در سطح فروشگاه های معتبر نیز کالاهای ویژه تنظیم بازار ازجمله گوشت قرمز، مرغ، برنج و شکر 10 تا 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه خواهند شد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در پایان یادآور شد: دو میلیون و 931 هزار تُن شکر تنظیم بازار به صورت صنفی و صنعتی عرضه شد و کمبودی در این راستا وجود ندارد.

انتهای پیام

ادامه خبر :