دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ Monday 17th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

جوایز پولیتزر برای برتری در روزنامه‌نگاری ایالات متحده، به چندین رسانه ملی و محلی به دلیل پرداختن به تیراندازی‌های جمعی و رسوایی‌های ادعایی در مورد رییس‌جمهوری آمریکا اعطا شد.


جوایز پولیتزر برای برتری در روزنامه نگاری ایالات متحده، به چندین رسانه ملی و محلی به دلیل پرداختن به تیراندازی های جمعی و رسوایی های ادعایی در مورد رییس جمهوری آمریکا اعطا شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این سازمان اعلام کرد: "وال استریت ژورنال" در رده بندی گزارش های ملی بابت مقالاتش در مورد پرداخت های مالی مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ برای اطمینان از سکوت زنانی که مدعی روابط جنسی با رئیس جمهوری آمریکا شده بودند، جایزه پولیتزر را به دست آورد.

روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" هم برای تحقیقات درباره فعالیت های مالیاتی خانواده ترامپ که موجب شد تا میلیون ها دلار از ثروت فرد ترامپ، پدر رئیس جمهوری آمریکا با کمترین میزان مالیات بر ارث به فرزندانش برسد، تعلق گرفت.

خبرگزاری "آسوشیتدپرس" هم برای تشریح قساوت های جنگ ائتلاف متجاوز عربستان در یمن، از جمله سرقت غذاهای امدادی، استفاده از کودک سربازان و شکنجه، جایزه پولیتزر را به خانه برد.

سه جایزه پولیتزر برای پوشش خشونت با سلاح در ایالات متحده طی سال گذشته اعطا شده است. روزنامه "سوث فلوریدا سان سانتینل" جایزه پولیتزر را برای پوشش قتل ۱۷ محصل و کارمند در دبیرستان "مجوریتی استونمن داگلاس" در پارکلند فلوریدا در فوریه ۲۰۱۸ دریافت کرد.

روزنامه "پیتسبورگ پست-گازتا" جایزه انتشار خبر فوری از پوشش تیراندازی جمعی در کنیسه "درخت زندگی" در این شهر در اکتبر ۲۰۱۸ را دریافت کرد. این حمله ۱۱ کشته بر جای گذاشت. روزنامه "کپیتال گازتا" در آناپولیس مریلند، جایزه ویژه برای پوشش کشتن پنج تن از کارکنانش در اتاق خبرش را گرفت. انتهای پیام

ادامه خبر :