سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ Tuesday 18th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

معاون صنایع دستی استان لرستان میزان خسارت‌های ناشی از سیل به کارگاه‌ها، تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع دستی این استان را ۷۵ درصد و حدود ۷ میلیارد تومان اعلام کرد.


معاون صنایع دستی استان لرستان میزان خسارت های ناشی از سیل به کارگاه ها، تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع دستی این استان را ۷۵ درصد و حدود ۷ میلیارد تومان اعلام کرد.

افشین باباحسینی در گفت وگو با ایسنا درباره میزان خسارت های ناشی از سیل به کارگاه ها، تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع دستی، اظهار کرد: بر اساس برآوردهای تقریبی که داشتیم، شهریت برخی شهرهای استان همانند شهر معمولان و شهرستان پل دختر، بیش از ۹۰ درصد از بین رفته است و همین باعث شده تا حجم عظیمی از کارگاه ها و مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی نیز از بین برود.

او ادامه داد: برآورد تقریبی از سطح استانی حاکی از حدود ۷۵ درصد تخریب زیرساخت ها، کارگاه ها و مشاغل خانگی ون همچنین مواد اولیه صنایع دستی است. در مجموع ۷ میلیارد تومان به زیرساخت های صنایع دستی استان لرستان خسارت وارد شده است.

معاون صنایع دستی استان لرستان، خاطرنشان کرد: در شهرستان هایی همانند پل دختر، کوه دشت، معمولان و نورآباد بین ۵۵ تا ۹۵ درصد خسارت وارد شده است و در استان هایی همانند خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، ازنا ، درود و الشتر میزان خسارت بین ۱۵ تا ۴۵ درصد اعلام شده است.

بابا حسینی همچنین درباره برنامه های این معاونت برای جبران خسارت های واردشده، گفت: در وهله نخست برآوردها را به سازمان مرکزی، استاندار و ستاد مدیریت بحران اعلام کردیم. همچنین درخواست داده ایم که در فراهم شدن تسهیلاتی که پیشتر درخواست داده شده بود، همکاری کنند. با سازمان های مردم نهاد و اداره کار نیز رایزنی های انجام داده ایم که بتوانیم جبران خسارت کنیم.

انتهای پیام

ادامه خبر :