دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ Monday 17th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     تسنیم

مراسم رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ» در بهشت زهرای تهران برگزار شد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم رونمایی از تقریظ  رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ» صبح امروز باحضور جمعی از فرماندهان نظامی و اهالی ادب و هنر در قطعه ٢٩ بهشت زهرا برگزار شد. «در کمین گل سرخ» زندگینامه داستانی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی است که به قلم محسن مومنی شریف توسط انتشارات سوره مهر بیش از 22 بار تجدید چاپ شده است.

در ابتدای این مراسم عطار زاده معاون دفتر حفظ و نشر رهبر معظم انقلاب با خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت: این هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت موسسه است که به کتاب در کمین گل سرخ نوشته محسن مومنی شریف اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: باتوجه به اهتمام رهبر انقلاب بر تکریم فرهنگ ایثار و شهادت ما در موسسه سعی کردیم در جهت دغدغه های رهبر انقلاب قدم برداریم.

در ادامه مراسم علیرضا مختارپور معاون انتشارات دفتر نشر و حفظ آثار رهبر انقلاب در سخنانی گفت: باتوجه به شرایط کشور و درگیر بودن بیش از ٢5 استان ما با پدیده سیل شاید این سوال برای برخی پیش بیاید که برگزاری این مراسم در این شرایط چه لزومی دارد؟  رهبر انقلاب در دیدار روز گذشته با قاریان قرآن کریم در بخشی از سخنانشان فرمودند: این روحیه جهادی که امروز مشاهده می کنیم آموزش شهدا است. بنابراین این روحیه بسیج شوندگی را شهدا به ما آموزش دادند و وظیفه خود می دانیم از این معلمان تقدیر کنیم.

در بخش دیگری از این مراسم امیر آراسته رییس هیئت معارف جنگ با بیان خاطراتی از شهید علی صیاد شیرازی گفت: در سفری که مقام معظم رهبری  در دوره ریاست جمهوریشان به  اتفاق شهید صیاد شیرازی به سوریه داشتند بنده هم توفیق همراهیشان را داشتم. دیداری با ژنرال طلاس  وزیر دفاع سوریه داشتیم. طلاس پس از جلسه به شهید صیاد گفت مقدمات سفر به حلب را برایتان فراهم میکنم تا چند ساعتی را در آنجا استراحت کنید. صیاد با شنیدن این حرف بسیار برافروخته شد و گفت «ژنرال من ارتشی هستم. سربازان و دوستان در حال جنگ هستند چگونه من به خودم اجازه تفریح بدهم؟»

وی ادامه :شهید صیاد همواره می گفت ما سربازیم و باید همیشه آماده جانفشانی برای کشور و انقلاب باشیم. صیاد به معنی واقعی کلمه اطاعت از امام زمان را در گرو پیروی از حضرت امام و آیت الله خامنه ای می دانست.

امیر آراسته در پایان سخنانش خاطره ای از دیدار با شهید صیاد در ماه رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان خدمت ایشان در ستاد کل رسیدم. پس از اتمام جلسه گفتم افطار می مانم که شهید صیاد گفت بمانی ضرر می کنی ولی اصرار کردم و ایشان هم قبول کرد. پس از اقامه نماز به همکارشان گفت پرچم را بیاورید. تعجب کردم، پرچم در وقت افطار! بالاخره سفره را انداختند. کمی پنیر، خیار و گوجه و مقداری هم مغز گردو گذاشتند. گفتم پرچم چه بود پس؟ گفت پنیر، خیار و گوجه پرچم است دیگر! گفتم پس مغز گردو چیست؟ گفتند آن هم میله پرچم است (خنده حضار).

این خبر تکمیل می شود...

ادامه خبر :