چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ Wednesday 19th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     تسنیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های استان به‌ویژه شهرداری اراک و بهزیستی استان ار نهادهای معدنی فعال در حوزه کودکان کار حمایت بیشتر کنند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، بهروز اکرمی صبح امروز ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده آرامش کودکان افتاب اراک با اشاره به اهمیت رسیدگی به مسائل حوزه کودکان کار اظهار داشت: فرصتی پیش آمد تا یکی از نهادهای معندی فعال در حوزه حمایت از کودکان کار بازدید کنیم، نکته نخست این است که کودکان کار به عنوان یک واقعیت اجتماعی موجود در جامعه هستند.

وی افزود: باید تلاش کرد زیان های این حوزه را کاهش داد و زیرساخت های لازم در حوزه آموزش، نگهداشت مسائل اجتماعی، ورزش، بهداشت، و تحصیل و غیره آنها فراهم و حمایت های لازم به عمل آید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: ایده آل این است که هیچ کودک کاری در جامعه وجود نداشته باشد اما تا زمانی کودکان کار در جامعه وجود دارند وظیفه داریم  از آنها حمایت کنیم تا شاهد اتفاقات و کمبودی در این زمینه نباشیم.

اکرمی بیان کرد: بهترین نهادی که می تواند از این کودکان حمایت کنند نهادهای معدنی و مردمی با نظارت دولت هستند، برهمین اساس در مکانی معدنی مورد بازدید قرار گرفته شاهد یک اتفاق بسیار خوبی بودیم اما دارای یک سری مشکلات هم بودند که انشالله پیگیری می شود.

وی عنوان کرد: باید در حوزه اشتغال خانواده های کودکان کار اقداماتی چه توسط فنی وحرفه ای برای آموزش آنها و چه توسط سایر دستگاه ای اجرایی مثل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان برای حمایت از آنها، تعاون کار و غیره انجام شود و آنها پای کار باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: شهرداری ها به ویژه شهرداری اراک و بهزیستی بیشتر و بهتر باید از این نهادهای معدنی حمایت کنند.

اکرمی اضافه کرد: وظیفه ما به عنوان دولت این است که از این انجیوها حمایت مادی ومعنوی کنیم تا آنها هم باتوجه به این حمایت ها کارهای خود را متناسب با جامعه هدف خود انجام دهند.

انتهای پیام/ش

ادامه خبر :