پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 20th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     ایسنا

قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: این دانشگاه حدود ۶۰ میلیارد تومان از دانشجویان و بنیاد شهید و امور جانبازان طلب دارد که برای تعیین تکلیف آن اقداماتی را در دستورکار قرار داده‌ایم.


قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: این دانشگاه حدود ۶۰ میلیارد تومان از دانشجویان و بنیاد شهید و امور جانبازان طلب دارد که برای تعیین تکلیف آن اقداماتی را در دستورکار قرار داده ایم.

مسعود باغ فلکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، بابیان اینکه از این میزان طلب حدود ۳۰ میلیارد مربوط به دانشجویان و ۳۰ میلیارد دیگر مربوط به بنیاد شهید است، اظهارکرد : دانشجویان بدهکار این دانشگاه، اکثراً دانشجویان مشغول به تحصیل هستند که شهریه برخی از آنها را به صورت قسطی درآورده ایم و یا به آنها مهلت تسویه داده ایم.

وی افزود: ازسوی دیگر دانشجویانی نیز داریم که فارغ التحصیل شده اند، اما بدهی خود را پرداخت نکرده اند. قائم مقام دانشگاه آزاد استان از تلاش برای تعیین تکلیف طلب این دانشجویان خبر داد و تاکید کرد: برنامه داریم در وهله اول با رایزنی و تعامل از آنها بخواهیم طلب خود را پرداخت و با دانشگاه تسویه حساب کنند، درغیر اینصورت مجبور می شویم با همکاری دادسرا و سیستم بانکی اسامی آنها را به عنوان بدهکار به بانک ها بدهیم و یا اینکه از آنها شکایت کنیم، چرا که از بسیاری از آنها چک و سفته در اختیار داریم. وی علت اصلی بدهی بالای دانشجویان به دانشگاه آزاد کرمانشاه را ضعف چرخه مالی استان دانست و گفت: باتوجه به اینکه حدود ۹۵ درصد از دانشجویان ما بومی استان هستند، ضعف و مشکلات اقتصادی در پرداخت شهریه دانشگاه آنها نیز تأثیر گذار بوده، اما دانشگاه نیز ناچار است برای پرداخت دستمزد کارکنان خود اقدام به اخذ طلب های خود کند. باغ فلکی افزود: هرچند که دانشگاه آزاد کرمانشاه در سالهای اخیر در پی سوق یافتن به سمت درآمدهای غیرشهریه ای است، اما هنوز در مرحله ابتدایی این راه هستیم و درآمد چندانی از آن نداریم. وی در ادامه به ۳۰ میلیارد تومان طلب این دانشگاه از بنیاد شهید و امور جانبازان استان هم اشاره ای کرد و گفت: برای وصول این طلب، مکاتباتی را آغاز کرده ایم و درخواست دادیم به مرور تسویه کنند.

ادامه خبر :