پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 20th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     تسنیم

طبق اساسنامه فدراسیون کشتی انتخاب سرپرست این فدراسیون بر عهده مجمع عمومی است.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، با توجه به اینکه در برخی فدراسیون ها، سرپرست فدراسیون کاندیدای حضور در انتخابات است، وزارت ورزش با همکاری کمیته ملی المپیک تصمیم گرفته برای جلوگیری از هرگونه شائبه دخالت در انتخابات، سرپرست جدیدی را انتخاب کند تا روند برگزاری انتخابات را پیش ببرد.

یکی از فدراسیون هایی که شامل این تصمیم می شود، کشتی است. صحبت هایی شنیده می شود که وزارت ورزش با توجه به اینکه حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون یکی از کاندیداهای انتخابات فدراسیون است، به دنبال انتخاب سرپرست است. این درحالی است که طبق اساسنامه فدراسیون کشتی، وزارت ورزش نمی تواند در این مسئله ورود کند.

طبق ماده 10 اساسنامه فدراسیون کشتی که به تأیید اتحادیه جهانی و کمیته ملی المپیک رسیده پس از عزل یا قبول استعفای رئیس فدراسیون، «مجمع عمومی» باید نسبت به تعیین سرپرست فدراسیون اقدام کند.

با توجه به الزام آور بودن رعایت اساسنامه مصوب فدراسیون کشتی از سوی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به نظر می رسد دو راه پیش روی مسئولان ورزش است؛ یکی اینکه با توجه به اساسنامه مستقل کشتی که مانع از هرگونه دخالت در امور آن می شود انتخاب سرپرست را در کشتی اجرایی نکنند یا اینکه فردی مدنظر مجمع را به عنوان سرپرست انتخاب کنند.

به نظر می رسد با توجه به اینکه تیم های ملی کشتی در چند روز آینده راهی رقابت های مهم قهرمانی آسیا به عنوان رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی هستند، تصمیم های این چنینی باعث ایجاد حاشیه های جدی برای تیم های ملی می شود.

انتهای پیام/

ادامه خبر :