پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 20th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     تسنیم

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، عشق و علاقه او و دیگر آبی‌پوشان به هواداران باعث شادی آنها بعد از دیدار مقابل سپاهان بوده است.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم , وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین سازی در هفته بیست وششم لیگ برتر, اظهار داشت: پیش از شروع نشست، باید چند نکته را بگویم. بارها گفته ام که به خبرنگاران اعتماد دارم. شما کار مهمی در فوتبال ایران دارید، اما اگر بیرون از کنفرانس صدای من را ضبط کنید، به خانه ام برمی گردم. لطفاً اصول کاری تان را حفظ کنید.

وی در ادامه افزود: درباره کسانی که نسبت به بازی های قبلی مان انتقاد کردند، باید بگویم که راه خودمان را طی می کنیم. ما در گذشته مشکلات زیادی داشتیم.

گل پاتوسی به سپاهان مانند نمک اضافه بود شفر یادآور شد: در بازی پیش مقابل سپاهان گلی به ثمر رساندیم که داور آن را قبول نکرد، اما توانستیم دوباره در دقیقه 97 به گل برسیم که خیلی خوب بود و روی یک حرکت تاکتیکی زیبا به ثمر رسید. ما در این بازی پیروز شدیم، اما گلی که زدیم مانند نمک اضافه بود. بعد از این پیروزی احساسی که داشتیم بسیار فوق العاده بود. فوتبال همین است. این را باور کنید که خارج از هتل مان در اصفهان 400 نفر در کنارمان بودند و همگی خیلی خوب راجع به تیم ما صحبت می کردند. البته ممکن است به دلیل حضور و شعار این هواداران ما نتوانسته باشیم شب قبل از بازی را خوب بخوابیم، اما فردای آن روز برای همان هواداران بازی کردیم تا بتوانیم آنها را خوشحال کنیم. ما برای همین آدم ها جنگیدیم و پیروز شدیم.

بعد از بازی مقابل سپاهان شادی کردیم چون عاشق هواداران مان هستیم سرمربی استقلال افزود: بعضی ها می گویند چرا بعد از بازی این طور خوشحالی کردید. باید بگویم چون ما عاشق هواداران مان هستیم. شاید مابقی تیم ها که این طور خوشحالی نمی کنند، این عشق را ندارند. خیلی ها بودند که با هواداران حتی سلفی می گرفتند و این مشخص است که باید خوشحال باشیم. واقعاً بسیار خوشحال بودیم که سه امتیاز را در آن بازی سخت کسب کردیم. ما دوباره با این پیروزی روی پاهای مان ایستادیم و انتظار نداشته باشید که گریه کنیم.

وی ادامه داد: شما می دانید قبل از بازی مادر بزرگ فرهاد مجیدی فوت شد و برای همین به او سه روز مرخصی دادم تا برود و در مراسم مادر بزرگش حاضر باشد. می دانید که در ایران خانواده ها بسیار به هم نزدیک هستند و این خصوصیت بسیار خوبی است. برای فرهاد مجیدی و فرشید باقری که سال گذشته پدرش را از دست داد، آرزوی موفقیت دارم.

شفر درباره کنار گذاشته شدن فرشید باقری از استقلال گفت: فرشید را تعلیق کردم، چرا که او در حین و بعد از دربی کارهایی انجام داد که خوب نبود. بعد از بازی سپاهان نیز گفتم که در یکی از تمرینات تیم بایرین مونیخ دو بازیکن با هم دعوا کردند، اما سرمربی و باشگاه این بازیکنان را فقط جریمه کردند، چرا که به آنها در بازی های بعدی نیاز داشتند. بازیکنان باید صددرصد وجودشان را برای تیم بگذارند. بعد از آن شنیدم که یکی از این بازیکنان برای تیمش دو گل به ثمر رساند و خیلی خوب بازی کرد. این نکته ای است که من به مدیر و اعضای هیئت مدیره می گویم. اگر بازیکنان را کنار بگذاریم شاید تیم را ضعیف کنیم، اما آخر فصل می توان در مورد این قضایا صحبت کرد. بنابراین شاید از اینکه فرشید کنار گذاشته شده است، خوشحال نباشیم. صحبت های که ما در رختکن می کنیم برای خودمان است و نباید به بیرون درز پیدا کند. پیش از این یک بار با سرمربی اسبق سوئیس صحبت می کردم. او به من گفت بازیکنی در جام جهانی مرتکب اشتباه شد، اما هر بازیکنی ممکن است اشتباه کند و اگر قرار است یکی یکی بازیکنانم را بیرون کنم دیگر نمی توانم بازیکنان زیادی داشته باشم. کار فرشید بسیار بد بود و او باید در این باره تعادل ایجاد کند. بعد از آن اتفاقات فرشید در رختکن گریه کرد.

وی خاطر نشان کرد: در واقع من یکسری نکات را برای قرارداد بازیکنان به مدیر اعلام کردم. بازیکنانی مثل اللهیار صیادمنش باید در اینجا بمانند چرا که برای ما مانند الماس هستند. باور کنید بازیکنی با این شرایط اگر به اروپا برود همین الان یک میلیون دلار قیمتش است اما قیمت او در 3،4 سال آینده به 5،6 میلیون خواهد رسید. با این حال باید او در اینجا بماند. دیدید که امید نورافکن به بلژیک رفت و 80 درصد افت داشت او الان برگشته و دارد به دوران خوبش باز می گردد. در تیم امید کاپیتان بوده و بسیار خوب بازی کرده است ما باید راجع به آن حرفه ای فکر کنیم.

ادامه دارد ...

ادامه خبر :