جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ Friday 19th of April 2019
ads
ads
ads
  3 روز قبل     ایسنا

مدیر بهره‌برداری از سد شهید رجایی گفت: با کنترل و ذخیره‌سازی سیلاب در سد شهیدرجایی نیروگاه برق‌آبی آن زودتر از موعد مقرر وارد مدار بهره‌برداری شد.


مدیر بهره برداری از سد شهید رجایی گفت: با کنترل و ذخیره سازی سیلاب در سد شهیدرجایی نیروگاه برق آبی آن زودتر از موعد مقرر وارد مدار بهره برداری شد.

به گزارش ایسنا، حسن نوروز محمدی در این باره گفت: با توجه به حجم ذخیره ۱۵۱ میلیون مترمکعبی آب در سد شهید رجایی و دبی مناسب ورودی سد، به جهت بهره برداری بهینه از منابع آب، بهره برداری از نیروگاه برق آبی سد شهید رجایی امسال زودتر از موعد مقرر که معمولاً هر ساله به هنگام رهاسازی آب برای کشاورزی صورت می گرفت، دوباره آغاز شد.

وی ادامه داد: هم اکنون میزان آب ورودی به مخزن سد شهید رجایی، حدود ۲۵ مترمکعب در ثانیه است که با توجه به زمان پیش بینی شده برای رهاسازی آب کشاورزی تصمیم بر این گرفته شد که قبل از اتفاق سرریز بخشی از آب آن برای تولید انرژی برقابی استفاده شود.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، مدیر بهره برداری از سد شهید رجایی میزان آب خروجی از سد را حدود ۱۵ متر مکعب اعلام کرد و گفت: بر اساس داده های موجود پیش بینی می شود ما طی ۱۵ روز آینده شاهد سرریز سد باشیم که با تدابیر اتخاذ شده ضمن استفاده بهینه از منابع آب و همچنین کنترل سیلاب احتمالی شاهد سرریز سد باشیم.

انتهای پیام

ادامه خبر :