جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ Friday 19th of April 2019
ads
ads
ads
  3 روز قبل     تسنیم

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 84 لرستان گفت: 750 سورتی پرواز توسط ارتش انجام و 160 تن مواد غذایی در مناطق سیل‌زده استان لرستان جابه‌جا شد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، امیر مراد خوش کنار ظهر امروز در دیدار کارکنان و فرماندهان ارتش با نماینده ولی فقیه در لرستان که در بیت امام جمعه خرم آباد برگزار شد با اشاره به اقدامات ارتش جمهوری اسلامی در سیلاب اخیر اظهار داشت: در موج اول بارندگی که از سوم فروردین آغاز شد و پس از جاری شدن سیل قرارگاه لشکر 84 با به کارگیری کلیه ادوات مهندسی، نیروی انسانی، بالگردهای امدادرسانی در ساعات اولیه  کار خود را آغاز کرد و توانست در کنار مردم و سایر نیروهای مسلح وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد.

وی با اشاره به موج دوم بارندگی و سیلاب اخیر استان لرستان افزود: در سیلاب اخیر بنا به درخواست فرماندار نورآباد نفربرها و خودروهای سنگین را به نورآباد اعزام کرده و با این اقدامات و خدمات شبانه روزی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی جان تعداد بسیار زیادی از مردم گرفتار سیلاب این شهر را نجات داد و اسباب و اثاثیه آن ها از سیل بیرون کشیده شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 84 لرستان عنوان کرد: از دیگر اقدامات ارتش در سیلاب اخیر در شهرستان دورود و بروجرد گروه مهندسی 411با کلیه امکانات مهندسی و ادوات سنگین مهندسی و نفرات در کنار مردم بودند و در ایجاد سیل بند بر روی رودخانه تیره دورود تعداد بسیاری از روستاها را از غرق شدن و آب گرفتگی صد در صد نجات دادند.

وی بیان کرد: در سیزدهم فروردین با حضور فرمانده نیروی زمینی ستاد بحران ارتش در شهرستان پل دختر برگزار و طی بازدید از روستاها و شهر پل دختر در کنار سایر نیروهای مسلح اقدامات خوبی انجام شد و همچنین در سیل اخیر بیش از هفت هزار نفر نیروی انسانی به صورت روزانه در مناطق سیل زده لرستان در حال امدادرسانی بودند و همچنین بیش از هزار تن مواد غذایی با استفاده از امکانات ارتش بین سیل زدگان تقسیم شد و 400دستگاه خودروی سنگین و فوق سنگین از ادوات مهندسی و خودروهای ترابری در اختیار نیروهای خدمات رسان قرار داده شده است. 

خوش کنار گفت: 750سورتی پرواز در 420ساعت انجام و 160 تن مواد غذایی و جابه جایی دو هزار نفر توسط بالگردهای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در استان لرستان انجام شده و همچنین دو بیمارستان تخصصی در شهرستان های پل دختر و معمولان توسط ارتش دایر شد و تاکنون 21 هزار نفر طبابت شده اند و بیش از 600میلیون تومان دارو در اختیار بیمارانی قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: توسط گروه مهندسی 411بروجرد پل شهدای 7تیر شهرستان پل دختر بازسازی شد، قایق های موتوری و بادی در مناطق سیل زده چم مهر و کوهنانی جهت جابه جایی و خدمات رسانی به مردم وارد عمل شدند و همچنین با استفاده از بالگرد به اداره برق و آب و فاضلاب جهت اتصال انشعابات سمت چپ و راست رودخانه خدماتی ارائه شده است. 

فرمانده قرارگاه لشکر 84لرستان خاطرنشان کرد: امدادرسانی به شهرستان دوره چگنی با استفاده از ادوات مهندسی توسط تیپ 284و ادوات واردشده از همدان، توزیع و شارژ بیش از هزار والن و کپسول توسط آمادگاه بابا عباس لرستان، اسکان و پذیرایی بیش از 400 خانوار در مساجد و منازل سازمانی ارتش از دیگر اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق سیل زده لرستان است.

وی اظهار داشت: 29 فروردین به مناسبت روز ارتش رژه ای متفاوت از گذشته در استان برگزار خواهد شد به گونه ای که در سنوات گذشته  رژه پیاده و موتوری  برگزار و بر روی ادوات موتوری انواع جنگنده ها نصب و صلابت ارتش برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته می شد اما امسال در جهت امدادرسانی به مردم رژه ارتش با بیش از 100 دستگاه خودرو وسایل زیستی و مواد غذایی یک ماهه یک رژه امدادرسانی خواهد بود.

انتهای پیام/ن

ادامه خبر :