جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ Friday 19th of April 2019
ads
ads
ads
  3 روز قبل     تسنیم

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: ارتش در 48 ساعت پل شهدای 7تیر پل‌دختر را بازسازی کرد که باید در تاریخ نیروهای مسلح ثبت، مستندسازی شود و برای نسل‌های آینده باقی بماند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان و کارکنان لشکر 84استان لرستان که در بیت امام جمعه خرم آباد برگزار شد ضمن تبریک فرار رسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: امسال روز ارتش در حالی گرامی داشته می شود که نیروهای ارتش در استان در حادثه سیل مشغول خدمت رسانی و امدادرسانی هستند.

وی افزود: حضور نیروهای مسلح و ارتش در حوادث و امور مربوطه به مردم همراه با مهربانی، محبت و آرامش بخشی است، مردم وقتی می بینند یک فرد نظامی سلاحش را کنار گذاشته و مشغول امدادرسانی است احساس آرامش می کنند بر همین اساس اعتماد و افتخار مردم به نیروهای مسلح بزرگ ترین سرمایه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در سیل اخیر حضور ارتش ویژگی های خاصی داشت و بسیار سریع، به موقع، فعالانه و ایثارگرانه بود و همچنین نیروهای مسلح جزء اولین گروهایی بودند که به داد مردم رسیدند بر همین اساس رضایت مندی مردم آسیب دیده از سیل از نیروهای مسلح بسیار بالا است و این اظهار رضایت و تشکر ناشی از سرعت عمل ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج در امدادرسانی است.

وی بیان کرد: ارتش و نیروهای مسلح در روز حادثه به فریاد مردم رسیدند؛ اولین پرواز پس از سیل توسط بالگرد و با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش انجام شد و همچنین در سیل اخیر هوانیروز ارتش ازنظر تعداد پروازها رکورد زد و بسیار خوب درخشید.

میرعمادی تصریح کرد: کلیه نیروهای مسلح با هر مقام و درجه ای در سیل اخیر مشغول خدمت خالصانه بودند و ایثار کردند و در مواردی جهت خدمت رسانی دل به دریا زدند و جانشان را به خطر انداختند.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر ویژگی های ارتش در سیل اخیر حضور با کلیه امکانات و تجربه لازم بود و اینکه در 48 ساعت پل شهدای 7تیر پل دختر توسط ارتش بازسازی شد که باید در تاریخ نیروهای مسلح ثبت و مستندسازی شود و برای نسل های آینده باقی بماند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در نگاه استکبار جهانی امدادرسانی به مردم تروریستی است اما کشتن زنان و کودکان بی سرپناه یمن، عراق و سوریه حقوق بشر و دموکراسی است و اینکه یک نیروی سپاهی با بغل کردن دو کودک آن ها را از گل ولای نجات بدهد ازنظر آمریکا تروریست است.

وی اظهار داشت: یک ارتشی برای اینکه غذا و دارو به روستاهای گرفتار سیل برساند خودش را به سیل خروشان رودخانه می زند ازنظر دشمن این اقدام تروریستی است اما قطع داروی بیماران و مانع ارسال دارو به ایران را حقوق بشر و دموکراسی نمی دانند و همچنین دشمنان با بی شرمی اجازه نمی دهند کمک های بشردوستانه دنیا به جمعیت هلال احمر ایران ارسال و برای سیل زدگان استفاده شود. 

میرعمادی افزود: حادثه سیل اخیر و هم زمان شدن با اعلام تروریستی سپاه پاسداران مایه رسوایی آمریکا شد چراکه تمام مردم دنیا این صحنه ها را می بینند و امروز مردم پشتوانه و حامی نیروهای سپاه، ارتش و سایر نیروهای مسلح هستند و خدمات ارتش و نیروهای مسلح برای مردم دلپذیر است و با عشق و علاقه از آن ها استقبال می کنند.

وی از مهم ترین ویژگی های ارتش مردمی بودن آن دانست و عنوان کرد: امسال ارتش می خواهد با سازوبرگ امدادرسانی رژه برود نه  نظامی و این اقدام به معنی همراهی با مردم و در کنار مردم بودن است که از جلوه های زیبای خدمت رسانی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: ارتش شاهنشاهی در مقابل مردم بودند و وقتی مردم یک نیروی نظامی را در زمان طاغوت می دیدند بدنشان می لرزید اما امروز مردم از ارتش محبت، مهربانی، امداد و کمک رسانی را می بینند و همچنین امروز ارتش به انقلاب، نظام و رهبری متعهد است که این عهد و پیمان بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد: ارتش امروز بسیار مقتدر و قدرتمند است و اینکه آمریکا در برابر نیروهای مسلح و اقدامات سپاه آن ها را تروریست اعلام می کند نشانه عجز و ناتوانی آمریکا است چراکه نمی تواند با سپاه مقابله کند.

میرعمادی خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس اولین عملیات تحت عنوان عملیات میمک توسط ارتش انجام شد، در دوران دفاع مقدس اقدامات و فعالیت های ارتش مایه افتخار بود و امروز نیز ارتش با حضور در عرصه  نظامی و عرصه خدمت رسانی به مردم کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است.

وی گفت: در سیل اخیر ارتش ثابت کرده تنها یک نیروی نظامی محض نیست بلکه یک نیروی نظامی خدوم و پادررکاب برای خدمت رسانی به مردم است که این خدمت رسانی به مردم یک روز با اسلحه و یک روز بابیل است و این اقدامات افتخارآمیز نشان می دهد که ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانمند و قوی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار داشت: از دیگر ویژگی های ارتش ولایت مداری است، امروز ارتش بازوی ولایت بوده بر همین اساس مقام معظم رهبری فرمانی که صادر می کند بسیار ارزشمند است و خطابش به نیروهای مسلح است که بروید امدادرسانی کنید و این یعنی اینکه مقام معظم رهبری از خیلی ها مأیوس است و امیدش به نیروهای مسلح است.

انتهای پیام/ن

ادامه خبر :