دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ Monday 17th of June 2019
ads
ads
ads
  2 ماه قبل     تسنیم

چهاردهمین جشنواره ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه در همدان برگزار شده و سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر هم از فردا آغاز می‌شود.


عبدالله جعفری در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر به یاد شهدای دانش آموز از 28 فروردین آغاز شده و تا 9 اردیبهشت ادامه می یابد.

وی افزود: این مرحله از مسابقات در دو دوره تحصیلی متوسطه اول و دوم و 6 رشته مقطع برگزار شده و 682 دانش آموز، ورزشکار، سرپرست، مربی، داور و عوامل اجرایی در آن شرکت می کنند.

جعفری بیان کرد: رشته های تنیس روی میز، فوتسال، شطرنج و بدمینتون در ماه اسفند برگزار شده و از فردا هم 50 گروه ورزشی در 3 رشته والیبال، هندبال و دو و میدانی با یکدیگر رقابت می کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان گفت: مرحله پایانی مسابقات دانش آموزان دختر استان همدان هم در رشته دو و میدانی مقطع اول و دوم متوسطه همزمان با مسابقات پسران برگزار می شود.

جعفری بیان کرد: مسابقات دختران از دهه فجر تا 16 اسفند سال گذشته برگزار و هزار و 445 نفر در قالب 155 تیم با یکدیگر رقابت کردند.

وی از اعزام افراد و تیم‎های منتخب به مرحله کشوری پس از ماه مبارک رمضان و فصل تعطیلی مدارس خبر داد و  افزود: درمجموع نزدیک به 3 هزار نفر در سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان استان شرکت کردند.

رقابت دانش آموزان با نیازهای ورزشی در جشنواره ورزشی

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان هم گفت: چهاردهمین دوره جشنواره‎‎ ورزشی دانش آموزان با نیاز های ویژه و کارکنان آموزش و پرورش استثنایی استان از امروز آغاز شد.

پروین قربانیان افزود: این مسابقات با هدف ایجاد نشاط و شادابی، ارتقاء آمادگی جسمانی، رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه، پرورش روحیه مشارکت جویی و مسئولیت پذیری در بین شرکت کنندگان به مدت 3 روز برگزار می شود.

وی بیان کرد: چهاردهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه در دو بخش دختران و پسران و به تفکیک توانایی یا آسیب افراد برگزار شده و شرکت کنندگان در رشته های فوتسال، دو ومیدانی، گوی رانی و آمادگی جسمانی با ییکدیگر رقابت می کنند.

قربانیان مطرح کرد: در گروه کارکنان آموزش و پرورش استثنایی هم رشته های فوتسال، والیبال، تنیس روی میز و شطرنج در نظر گرفته شده است و افراد منتخب در هر دو بخش دانش آموزی و کارکنان به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می شوند.

انتهای پیام/ن

ادامه خبر :