جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ Friday 19th of April 2019
ads
ads
ads
  3 روز قبل     تسنیم

فرماندار شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه در بارش‌های اخیر 65 درصد سد مخزنی جیرفت آبگیری شده است گفت: دریچه رسوب‌گیری سد جیرفت به منظور تخلیه گل ولای ناشی از سیل‌های اخیر ساعت 9 صبح فردا باز می‌شود.


ابوذر عطاپور وزیری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در جیرفت ، با اشاره به اینکه دریچه های تحتانی سد جیرفت به منظور تخلیه گل ولای ناشی از سیل های اخیر ساعت 9 صبح فردا باز می شود اظهار داشت: در بارش های اخیر 65 درصد سد مخزنی جیرفت آبگیری شده است.

وی با بیان اینکه دریچه رسوب گیری سد به مقدار 75 میلی متر مکعب در ثانیه باز می شود گفت: بستگی به رسوبی که در سد وجود دارد و تا زمانی که آب گل آلود سد زلال شود این دریچه ها بین نیم تا دو ساعت باز می ماند.

فرماندار شهرستان جیرفت بیان کرد: از همه عشایر  کوچ رو  و ساکنینی که در پایین دست سد و رودخانه هلیل رود  زندگی می کنند در خواست می شود تا در مسیر رودخانه قرار نگیرند و همچنین افرادی که قصد عبور از این مسیر دارند مراقب باشند، تا شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

وی افزود: تمام کشاورزان و آب برآن برای جلوگیری از خسارت احتمالی و ورود رسوبات به مزارع موتور پمپ ها را خاموش کرده و سر دهنه های آبگیر را ببندند.

انتهای پیام/ح

ادامه خبر :