یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ Sunday 26th of May 2019
ads
ads
ads
  2 هفته قبل     تسنیم

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: سپاه و بسیج استان در 22 صنف مختلف جامعه حضور فعال داشته و تلاش می‌کند تا در راستای خدمات‌رسانی به مردم در گروه‌ها و مناطق مختلف اقدامات لازم را انجتم دهند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، مسئولان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در زمینه همکاری های مشترک با هدف توسعه و ترویج فعالیت های فرهنگی هنری ویژه کودکان و نوجوانان، در قالبی برگزاری نشستی به تبادل نظر پرداختند.

سپاه و بسیج اردبیل در 22 صنف حضور فعال دارد

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در این دیدار اظهار داشت: سپاه و بسیج استان در 22 صنف مختلف جامعه حضور فعال داشته و تلاش می کند تا در راستای خدمات رسانی به مردم در گروه ها و مناطق مختلف اقدامات لازم را انجتم دهند.

سرهنگ پاسدار اصغر عباس زاده بیان کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در بسیج و سپاه وجود دارد، این نهادهای انقلابی و ارزشی آمادگی همکاری، بسترسازی فرهنگی و پشتیبانی برنامه های مختلف کانون پرورش فکری استان را دارند.

وی توسعه شاخص های فرهنگی را در مناطق مختلف استان ضروری دانست و تصریح کرد: با هم افزایی بیشتر به ویژه در مناطق محروم استان و در قالب برنامه های مختلف می توان در توسعه شاخص های فرهنگی مؤثر بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل افزود: محرومیت زدایی یکی از اهداف اصلی و مهم سپاه بوده که در راستای این مهم اقدامات و برنامه های مختلفی در این مناطق اجرا می شود و تداوم اجرای این برنامه ها می تواند زمینه ساز رفع محرومیت در این مناطق شود.

عباس زاده توسعه برنامه های مشارکتی در این مناطق را از برنامه های مهم برشمرد و گفت: عمکاری سپاه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه فرهنگی می تواند زمینه ساز ارائه خدمات هر چه بهتر به افراد هدف شود.

گنجینه دفاع مقدس برای نسل کودک و نوجوان تبیین شود

معاون اجرایی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز در این نشست با اشاره به ایثارگری نوجوانان و جوانان در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: الگوگیری از این افراد برای نسل نوجوان و جوان امروزی ضروری است تا بتوانیم زمینه برای اعتلای هر چه بیشتر انقلاب و نظارم را فراهم آوریم.

سرهنگ پاسدار معین الدین اسدی بیان کرد: باید گنجینه دفاع مقدس و دستاوردهای ارزشمند آن به صورت مداوم و مکرر، به ویژه برای نسل کودک و نوجوان تبیین و مورد بهره برداری قرار گیرد و انتظار می رود در این حوزه کانون پرورش فکری به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نهادها در این حوزه تلاش لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت های سپاه و بسیج در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اجرایی گفت: تلاش و جدیت بر این است تا با مشارکت و همکاری نهادهای مختلف زمینه برای اجرای هر چه بیشتر این برنامه ها در استان فراهم شود.

معاون اجرایی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد: در مناطق محروم و روستایی اقدامات مناسبی توسط بسیج و سپاه انجام شده که این اقدامات زمینه برای توسعه و آبادانی هر چه بیشتر در این مناطق را فراهم کرده است.

شکل دهی ستاد امداد فرهنگی برای ارائه خدمات به مناطق محروم استان اردبیل

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل نیز در این نشست با اشاره به نقش موثر و سازنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف فرهنگی هنری گفت: فعالیت های سپاه در استان موثر و چشمگیر است و کانون استان به عنوان متولی فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی کودکان و نوجوانان، در راستای هم افزایی و اجرای کار مشترک آمادگی لازم را دارد.

زعفر احدزاده تصریح کرد: تجارب مفید قبلی و همچنین برنامه مشترک با بسیج هنرمندان استان در حاشیه شهر اردبیل می تواند باهم افزایی بیش از پیش، برون داد موفق و تأثیرات مهمی داشته باشد.

وی با تاکید بر انتقال ارزش های دفاع مقدس و انقلاب به نسل کودک و نوجوان، افزود: با برگزاری برنامه های مشترک از جمله معرفی شهدای کودک و نوجوان و حضور در اردوهای جهادی، کانون در نظر دارد این نقش را با هماهنگی سپاه حضرت عباس(ع) استان پررنگ تر از گذشته ایفا کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با بیان اینکه در مرحله شکل دهی ستاد امداد فرهنگی برای ارائه خدمات به مناطق محروم استان هستیم، اظهار کرد: در کنار سپاه استان می توان به پرورش نسل خلاق، توانمند و دارای مهارت های ویژه دست یافت.

انتهای پیام/ش

ادامه خبر :