یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday 19th of May 2019
ads
ads
ads
  4 روز قبل     تسنیم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: قصد داریم تا سال 1400 شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کرده و نیز اطلس هنرمندان استان را تهیه و تدوین کنیم.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، نادر فلاحی ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه ها تا افق 1400 در حوزه صنایع دستی اردبیل اظهار داشت: قصد داریم تا سال 1400 شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کنیم و پرونده این طرح در حال تهیه است.

وی گفت: در کنار آن، قصد داریم تا افق 1400 با ایجاد یک بانک اطلاعاتی، اطلس هنرمندان صنایع دستی استان اردبیل را نیز تهیه و تدوین کنیم تا با برنامه ریزی دقیق توان ایجاد اشتغال در این حوزه را افزایش دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: راه اندازی ساختمان دائمی نمایشگاه صنایع دستی و کارگاه آموزشی تولیدی سپهرم نیز از جمله پروژه هایی بود که پیگیری آن از سال گذشته انجام شد و تا چند ماه دیگر آغاز به کار خواهد کرد.

 فلاحی با اشاره به اینکه بهره برداری و تجهیز مغازه های شیخ حیدر شهرستان مشگین شهر تا چند ماه آینده انجام خواهد گرفت، تصریح کرد: پژوهش نقوش بافته های عشایری در شهرستان های پارس آباد، گرمی و بیله سوار و برگزاری جشنواره ملی بافته های داری به مرکزیت بیله سوار نیز از جمله برنامه های ما در برش شهرستان افق 1400 در معاونت گردشگری خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: راه اندازی بازارچه و نمایشگاه  صنایع دستی در شهرستان سرعین، مرکز آموزش و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در نیر، راه اندازی ساختمان نمایشگاه صنایع دستی شهرستان کوثر و بهره برداری از کارگاه آموزشی و ترویجی خلخال نیز از جمله برنامه های ما در این چشم انداز خواهد بود.

انتهای پیام/ش

ادامه خبر :