جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday 24th of May 2019
ads
ads
ads
  1 هفته قبل     تسنیم

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران با اشاره به کاهش فقر و تبعیض بین جامعه شهری و روستایی استان، گفت: سپاه در تقویت فرهنگ بیمه اجتماعی روستاییان مازندران تلاش می‌کند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری ، سردار محمد حسین بابایی در دیدار مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران به مجموعه اقدامات سازمان بسیج سازندگی و بسیج مستضعفین در نقاط مختلف استان اشاره کرد و با ارائه پیشنهاداتی برای افزایش همکاری ها اظهار داشتت: ورود بسیج در امر اطلاع رسانی و نهادینه کردن فرهنگ بیمه اجتماعی می تواند به گسترش چتر حمایتی و فراگیر شدن خدمات صندوق کمک کند.

وی افزود: همکاری سپاه کربلا با بیمه روستاییان و عشایر برای توسعه این بیمه و ارائه خدمات به بسیجیان و روستاییان امری ضروری است.

در این نشست محمد ابراهیمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان با اشاره به سرویس اجتماعی صندوق به روستائیان و عشایر از پوشش حدود 94 هزار خانوار مازندرانی زیر چتر بیمه روستایی و عشایری خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 4 هزار خانوار مازندرانی مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان بوده و از خدمات این صندوق بهره مند هستند.

وی هدف از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر  را در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه عنوان کرد و افزود: بیمه شدگان می توانند از مزایای بیمه اجتماعی شامل بازنشستگی، کارافتادگی کلی، مستمری بازماندگان، نقل و انتقال بیمه ای برخوردار شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران با بیان اهداف مشترک صندوق و سازمان بسیج در روستاها و مناطق عشایری در زمینه توانمندسازی روستائیان، کاهش فقر و مبارزه با تبعیض بین جامعه شهری و روستایی و برقراری عدالت اجتماعی یکسان در مناطق کم برخوردار افزود: همکاری نهادهای فرهنگی و اجتماعی در معرفی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و برخورداری افراد ذینفع از طرح های حمایتی نظام بسیار حائز اهمیت و کمک کننده است.

وی خواستار استفاده از ظرفیت فرهنگی، اجتماعی پایگاه های بسیج برای تحقق پوشش حداکثری بیمه اجتماعی در استان شد و بیان کرد: توسعه بیمه روستاییان گامی مهم در جهت تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی است.

انتهای پیام/ح

ادامه خبر :