شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ Saturday 25th of May 2019
ads
ads
ads
  1 هفته قبل     تسنیم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: دشمن متفاوت‌تر از گذشته به صحنه آمده بنابراین باید ابعاد و نقش‌های برجسته دفاع مقدس را برای نسل جوان و مردم معرفی و تبیین کنیم.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، سرهنگ عباس بایرامی صبح امروز در مراسم رونمایی از دیوارنگاره پویش "ما پیروزیم" اظهار داشت: امروز دشمن بسیار متفاوت تر به صحنه آمده است بنابراین نیاز داریم که همه دوران زندگی خود را به دوران درخشان دفاع مقدس وصل کرده و برای نسل آینده نیز معرفی کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان خاطرنشان کرد: خرمشهر در شرایطی آزاد شد که بیش از 16 هزار کشته بر دست دشمن بعثی مانده بود و در راستای آن حاکمیت حزب الله قطعیت پیدا کرد بنابراین ضروری است که این روزهای فتح و پیروزی را به خوبی معرفی کنیم.

بایرامی با بیان اینکه عملیات آزاد سازی خرمشهر سرانجام به آزادی خرمشهر منجر شد ابراز داشت: در آن زمان چندین کشور ابرقدرت نظیر آمریکا، شوروی و دیگر کشورها پشت سر صدام ایستادند و از صدام حمایت کردند اما در نهایت ایران پیروز شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان با اشاره به اینکه فتح خرمشهر، نا امیدی دشمن را در پی داشت خاطرنشان کرد: رزمندگان گیلانی نیز نقش بسیار برجسته ای در آن دوران ایفا کردند و سپاه و بسیج در قالب یگان های مختلف در عملیات آزاد سازی خرمشهر حضور داشتند.

بایرامی با بیان اینکه رزمندگان گیلانی از همان روزهای ابتدایی جنگ در عملیات های بزرگی حضور منسجم داشتند ابراز داشت: محور برنامه های امسال که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر اجرا می شوند، اتحاد و انسجام همه آحاد ملت را در پی دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان با اشاره به تدارک برنامه های متعدد در سالروز آزادسازی خرمشهر با مشارکت نهادهای مختلف از جمله ادارات کل استان گیلان و نیروهای مسلح عنوان کرد: این برنامه ها در قالب یک برنامه منسجم برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس دارای وسعت و ابعاد زیادی بوده و از این رو برنامه ها و کارهای مختلفی در راستای آن اجرا شده است تصریح کرد: در این راستا باید بتوانیم نقش های برجسته دوران دفاع مقدس را برای مردم و نسل جوان نمایش دهیم و معرفی کنیم.

انتهای پیام/ش

ادامه خبر :