شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ Saturday 25th of May 2019
ads
ads
ads
  1 هفته قبل     تسنیم

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: امروز قرآن در جامعه مهجور است و باید توجه بیشتری به قرآن و مفاهیم آن داشته باشیم و باید برای تشکیل سازمان نهضت قرآن آموزی در استان تلاش شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، علی اصغر موسوی کیا صبح امروز در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم خراسان جنوبی اظهار داشت: خداوند متعال نخستین معلم و پیامبر اکرم(ص) نیز دومین معلم بشریت است.

وی گفت: انسان دارای یک ابعاد جسمانی و روانی و سلامت معنوی است و سلامت معنوی جز متوسل شدن به کتاب قرآن، کتاب انسان سازی و کتاب سعادت حاصل نمی شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی افزود: ظاهر قرآن نباید برای انسان مهم باشد چرا که این برنامه و مقدمه است و مرور فهم قرآن، تدبر و تفسیر قرآن و عمل به قرآن مهم است.

موسوی کیا تصریح کرد: ما باید در جوارح و اندام خود مسلمانی را شکل دهیم و مسلمانی نباید تنها زبانی باشد و باید قرآن را در زندگی خود گسترش دهیم.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش و پرورش سازمان نهضت سوادآموزی وجود دارد و امروز نیز مانند آموزش و پرورش نیاز به یک سازمان نهضت قرآن آموزی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: این سازمان در استان وجود ندارد هرچند ادارات ارشاد، تبلیغات اسلامی و اوقاف متولی این امر هستند اما سازمان اختصاصی در قرآن نداریم که نیاز است اجرایی شود.

موسوی کیا اظهار داشت: امروز قرآن در جامعه مهجور است و باید توجه بیشتری به قرآن و مفاهیم آن داشته باشیم.

انتهای پیام/ش

ادامه خبر :