جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday 24th of May 2019
ads
ads
ads
  1 هفته قبل     تسنیم

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به افزایش جامعه هدف بهزیستی، گفت: 4870 مددجو در انتظار دریافت خدمات بهزیستی استان کرمانشاه هستند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، فاطمه رضوان‎مدنی در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی ارتباطات، با اشاره به اینکه سعادت و شقاوت یک جامعه و موفقیت و شکست آن جامعه ارتباط تنگاتنگی با اصحاب رسانه دارد، اظهار داشت: شفافیت، صرافت، صداقت و درستکاری خبرنگار در مطالبه‎گری‎های او از مسئولان، به دور از حب و بغض و مسائل سیاسی سبب پیشرفت یک جامعه خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه اصحاب رسانه باید معضلات موجود در جامعه را باقلم خود به نگارش در بیارند، بیان کرد: در تمام مسائل و مشکلاتی که یک جامعه دچار آن است، همچون بلایای طبیعی و معضلات اجتماعی رسانه نقش تاثیرگذاری را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه مشکلات و معضلات جامعه بر عهده یک اداره و یک ارگان خاصی نیست، عنوان کرد: با توجه به اینکه جامعه هدف بهزیستی بسیار گسترده است، این مجموعه به تنهایی قادر به حل مشکلات و آسیب‎های یک جامعه نیست و نیازمند کمک تمام ارگان‎ها و دستگاه‎های اجرایی استان است.

رضوان‎مدنی با بیان اینکه پنج مرکز مشاوره ژنتیک در استان کرمانشاه مشغول به فعالیت است، گفت: سال گذشته 3 هزار و 70 زوج از مرکز بهزیستی مشاوره ژنتیک دریافت کردند که از این تعداد 217 مورد منجر به خواست آزمایش ژنتیک برای پیشگیری از بیماری‎های مادرزادی و ناهنجاری های جسمی کودکانی شده است.

وی از وجود یک مرکز نگهداری شیرخوارگان در استان کرمانشاه با نگهداری 43 کودک شیرخوار در این مکان خبرداد وگفت: پنج مرکز خانه‎های کودکان و نوجوانان در استان مستقر است که 67 کودک و نوجوان در آنجا نگهداری می‎شوند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه معلولان زیر 14 سال در دو مرکز نگهداری می‎شوند، خاطرنشان کرد: 300 مددجوی معلول بالای 14 سال در پنج مرکز نگهداری آنها انجام می‎شود.

رضوان‎مدنی با بیان اینکه 13 مرکز اورژانس اجتماعی در استان مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: در سال گذشته 43هزار و 533 نفر در این مرکز پذیرش شدند و به 217 هزار و 655 مورد خدمت ارائه شده است که مراکز اورژانس اجتماعی با شماره تماس 123 برای موضوعاتی همچون همسر آزاری، اقدام به خودکشی و هر نوع آسیب اجتماعی دیگر با اعزام نیرو اقدام به پیشگیری می کند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به بانوان کرمانشاهی که هیچ پناهگاهی برای زندگی ندارند، اشاره کرد و گفت: دختران و بانوان بد سرپرست که به بهزیستی مراجعه می‎کنند در مراکز خانه امن با ظرفیت 122 مددجو و خانه سلامت با ظرفیت 109 مددجو مستقر می‎شوند.

وی به نگهداری 11 هزار و 779 نفر در 29 مرکز درمانی و کاهش آسیب اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: 6 هزار و 281 نفر مددجو در 22 مرکز ماده 15 نگهداری می‎شوند.

رضوان‎مدنی با بیان اینکه شش سرپناه شبانه در استان مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: پنج مرکز مختص مردان و یک مرکز ویژه بانوان است و در این مراکز علاوه بر تامین جای خواب، خدماتی همچون یک وعده غذای گرم، استحمام، وعده صبحانه و لوازم بهداشتی ارائه می‎شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه 26 مرکز مشاوره و مداخله طلاق در زیرمجموعه بهزیستی استان کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد:  سال گذشته 5هزار و 605 پرونده به این مراکز ارسال شد که 715 مورد آن سبب ایجاد سازش شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 4هزار و 935 مورد وسایل توانبخشی میان معلولان کرمانشاهی توزیع شده است، بیان کرد: 27 هزار و 636 معلول تحت پوشش بهزیستی استان مستمری دریافت می کنند که به 3 هزار و 718 بیمار روانی مزمن نیز مستمری پرداخت می‎شود.

رضوان‎مدنی با بیان اینکه پویش بهزیستی با شعار همراه با بهزیستی در ماه مهمانی خدا در کرمانشاه برگزار می‎شود عنوان کرد: این نهاد در نظر دارد در ماه مبارک رمضان اقدامات ارزشمندی را با مشارکت و همکاری نیکوکاران برای خدمت به جامعه هدف تحت حمایت بهزیستی و نیازمندان جامعه انجام دهد و از تمامی ظرفیت های موجود به ویژه خیرین برای خدمت رسانی بهتر به نیازمندان استفاده خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه  تصریح کرد: نرم‎افزار سکه #120*6655*، شماره حساب 2345363800 نزد بانک ملت یا شماره کارت 589437000022282 برای سهولت در پرداخت های غیرحضوری و مشارکت در این پویش مردمی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ش

ادامه خبر :