جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday 24th of May 2019
ads
ads
ads
  1 هفته قبل     تسنیم

در مراسم تکریم و معارفه رئیس قبلی و جدید پژوهشکده باقرالعلوم(ع) از حسین قشقایی که 15 سال مدیریت این پژوهشکده را بر عهده داشت تکریم وحجت‌الاسلام‌ سید علی موسوی به‌عنوان مدیرت جدید این پژوهشگاه معرفی شد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، مراسم تکریم و معارفه رئیس قبلی و جدید پژوهشکده باقرالعلوم(ع) ظهر امروز در سالن اجتماعات پژوهشکده باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

در این مراسم از حسین قشقایی که 15 سال مدیرت این پژوهشکده را بر عهده داشت تکریم شده و حجت الاسلام سید علی موسوی به عنوان مدیرت جدید این پژوهشگاه معرفی شد.

حجت الاسلام موسوی از شاگردان آیت الله شبیری زنجانی و آیات سید کاظم حائری و شیخ صادق لاریجانی بوده، مدیریت پژوهشکده تمدن توحیدی، مدیر گروه پروژه سبک زندگی پژوهشکده باقرالعلوم(ع)از سوابق مدیریتی ایشان بوده است.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه های کشور در این  مراسم شورای فرهنگ عمومی و شورای انقلاب را دو دستگاه فرهنگی برای شناخت زمینه های پژوهش تبلیغی نام برد و افزود: در این دو شورا به مسائل نیازمند جامعه پرداخته شده اما این ها کم است چراکه این فعالیت ها لازم به کار دقیق تحقیقی دارد و برخی حدس و گمان هایی که درزمینهٔ های اجتماعی به عنوان نظریه  گفته می شود، غلط و نادرست است.

وی تبلیغ را نیازمند یک حرکت نوین برای دسترسی به اهداف نوین برشمرد و گفت: ادبیات نوشتاری، گفتاری و هنری نیازمند نوزایی نوین در عرصه تبلیغ است.

حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم بابیان اینکه وظیفه بزرگی بر عهده این پژوهشکده است، اظهار داشت: پژوهش کاری زمان بر است اما در این زمان حساس باید توانست که در زمان کوتاهی ثمراتی را بنشاند و در این نقطه عطف انقلاب بتواند کارهای فرهنگی و تبلیغی را به شیوه ای جدید تأثیرات خود را بگذارد.

وی افزود: استفاده از ابزار مختلف برای رسیدن به ثمرات خاص تر و رقم خوردن اتفاقات مهم در این پژوهشگاه الزامی خواهد بود.

قمی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و صحبت های مقام معظم رهبری درباره آرایش جنگی دشمن، افزود: ما باید در این عصر پر از تبلیغات دشمن در دوره ای هستیم که  باید آرایش جنگی بگیریم و اسلام ناب را طوری که به جان مردم و جوانان بنشانیم که هرگز وارد اردوگاه دشمن نشوند.

در پایان این مراسم از گروه های جهادی اعزامی به مناطق سیل زده تقدیر شد.

مرکز فقهی صاحب الامر، مدرسه فقهی علی ابن موسی الرضا(ع)، مدرسه علمیه کرمانی ها، تشکل فراگیر گروه های تبلیغی و مدرسه علمیه امام رضا(ع) از مراکزی بودند که در این مراسم از آنها تقدیر شد.

 انتهای پیام/ش

ادامه خبر :