جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday 24th of May 2019
ads
ads
ads
  1 هفته قبل     تسنیم

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه گردش منابع مالی شرکت‌های بزرگ در استان بسیار مهم است گفت: تاکنون تمکین از سوی شرکت‌های بزرگ برای انتقال کل منابع مالی خودشان به استان شاهد نبودیم.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در جلسه شورای معادن استان کرمان با بیان اینکه بخش خصوصی منابع لازم برای عملیات اکتشافی را ندارد اظهار داشت: باید اجازه داد شرکت هایی که می توانند منابع لازم برای اکتشاف را بیاورند عملیات اکتشافی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه ما محدوده های معدنی متعددی داریم، اما اطلاعات اکتشافی را نداریم گفت: شرکت های بزرگ معدنی استان از جمله گل گهر، مس، گهرزمین، مدیکو و غیره باید مکلف به تشکیل شرکت اکتشافی شوند که 50 درصد عملیات بهره برداری را خودشان و 50 درصد را بخش خصوصی انجام دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رابطه با خروج سنگ معدنی خام از استان چه جوابی باید به مردم بدهیم، عنوان کرد: اولویت صدور مجوزهای معادن سرب و روی شمال استان با شرکت هایی است که فرآوری همراه با استخراج داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه صنعت، معدن و تجارت استان در ارتباط با وضعیت مجوزهای اکتشاف و بهره برداری معادن باید گزارشات لازم را ارائه کند گفت: ظرفیت ممتازی در حوزه معادن در استان فراهم شده است.

پورابراهمیمی با بیان اینکه در سال جاری با تغییرات نرخ ارز اتفاق مثبتی را شاهد بودیم افزود: بسیاری از پهنه ها و محدوده های معدنی ما به ویژه معادن ذغالسنگ ما از صرفه اقتصادی برخوردار شده اند.

وی با اشاره به اینکه اگر در شاریط کنونی نتوانیم سرعت بخشی در حوزه معادن ایجاد کنیم، مشخص نیست دیگر این امکان فراهم شود بیان کرد: برنامه جامع اتاق بازرگانی و صمت جهت فعال شدن بخش معادن باید در اسرع وقت ارائه شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه گردش منابع مالی شرکت های بزرگ در استان بسیار مهم است تصریح کرد: تاکنون تمکین از سوی شرکت های بزرگ برای انتقال کل منابع مالی خودشان به استان شاهد نبودیم.

انتهای پیام/ ت

ادامه خبر :