دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ Monday 17th of June 2019
ads
ads
ads
  3 هفته قبل     تسنیم

کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی پناهندگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل بر ادامه خدمات‌رسانی به پناهندگان با وجود کسری بودجه 200میلیون‌دلاری تأکید کرد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، پیر کریهنبل کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی پناهندگان فلسطینی (آنروا) امروز گفت: کسی نمی تواند مشروعیت سازمان آنروا را سلب کند. این سازمان به اجرای مأموریت خود که مجمع عمومی سازمان ملل متحد تعیین کرده است، ادامه خواهد داد.

وی این اتهام را که آنروا علت تداوم مسئله پناهندگان فلسطینی بود رد کرد و تأکید کرد: علت تداوم مسئله به خاطر شکست سیاسی است. وجود آنروا مرتبط با مسئله پناهندگان است لذا این سازمان به خدمات رسانی خود به پناهندگان ادامه خواهد داد.

کریهنبل گفت: آنروا تأیید 14 کشور شورای امنیت را درباره مشکلات و رنج پناهندگان فلسطینی و اهمیت کار خود دریافت کرده است.

وی افزود: آنروا همه تلاش خود را برای تضمین باز بودن مدارس در سال تحصیلی پیشِ رو انجام می دهد. کسری بودجه کنونی ما 200 میلیون دلار است و این سازمان در نیمه ماه ژوئن آینده دیگر بودجه ای نخواهد داشت.

کریهنبل گفت: ما نیاز به 60 میلیون دلار برای تضمین توزیع مواد غذایی بین پناهندگان فلسطینی در غزه داریم. توزیع مواد غذایی بین پناهندگان تهی دست و همچنین آموزش از نظر ما مهم است.

وی هشدارداد که جامعه بین المللی اهتمام زیادی به نتایج رویدادهای نوار غزه بر اثر درگیری نمی دهد. جامعه بین المللی باید به خوبی به آنچه در غزه روی می دهد و آثار روحی آن توجه کند. 14 دانش آموز مدارس آنروا اخیراً (به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست) شهید شده اند.

انتهای پیام/*

ادامه خبر :