پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ Thursday 20th of June 2019
ads
ads
ads
  1 هفته قبل     تسنیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: با تعامل صورت گرفته با شهرداری قم تلاش می‌شود در یک بازده زمانی 6 ماهه عناوین و اسامی بیگانه از سطح شهر قم پاک‌سازی‌شده و سر در فروشگاه‌ها ساماندهی شوند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، سید موسی حسینی کاشانی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در سالن جلسات ساختمان اداری حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: قانون، اختیار جمع آوری تابلوهای بیگانه و اسامی ناملموس را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از تذکرات ابتدایی داده است .

وی با اشاره به قانون ممنوعیت استفاده از عناوین، واژگان و اصطلاحات بیگانه و موانع و راهکارهای شهر مقدس قم تأکید کرد: در سطح شهر و به ویژه در سر در فروشگاه ها برخی اسامی نامتناسب و نا به هنجار مشاهده می شود .

حسینی کاشانی تصریح کرد: از سال 78 نظارت بر نام گذاری اماکن عمومی و میدان ها شهری به شورای شهر واگذارشده اما همچنان مبحث نظارت بر اسامی پیشنهادی توسط شورای اصلی پابرجاست .

وی افزود: سازمان زیباسازی شهرداری قبل از دریافت عوارض صدور مجوز نصب تابلوهای صنفی نسبت به دریافت مجوز نام از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به حجم بالای واحدهای صنفی موجود در قم گفت: از 40 هزار واحد صنفی قم 8 هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب هستند .

وی تأکید کرد: 40 درصد از واحدهای صنفی قم تولیدی و 60 درصد نیز خدماتی هستند که با این حساب بیش از 20 هزار فروشگاه توزیع کننده محصولات در سطح استان قم مشغول فعالیت است .

حسینی کاشانی خاطرنشان کرد: با تعامل صورت گرفته با شهرداری قم تلاش می شود در یک بازده زمانی 6 ماهه عناوین و اسامی بیگانه از سطح شهر قم پاک سازی شده و سر در فروشگاه ها ساماندهی شوند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ابراز کرد: در زمینه ثبت اسامی و عناوین فروشگاه ها و مراکز تجاری خلأ قانونی وجود داشته و امکان برخورد جدی با متخلفان را از بین برده است .

انتهای پیام /ش

ادامه خبر :