سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ Tuesday 18th of June 2019
ads
ads
ads
  5 روز قبل     ایرنا

تهران- ایرنا- مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی، از ایجاد هاب صنایع تکمیلی در عسلویه خبر داد.


تهران- ایرنا- مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی، از ایجاد هاب صنایع تکمیلی در عسلویه خبر داد.

«علی محمد بساق زاده» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: برای ایجاد حلقه های نهایی در صنعت پتروشیمی سعی کردیم تا در فاز سه منطقه عسلویه که بین منطقه ویژه انرژی بر پارسیان و عسلویه قرار دارد، منطقه ای را برای ایجاد توسعه صنایع تکمیلی تعریف کنیم.

به گفته وی، اکنون با توجه به شرایط تحریم، یک مشاور ایرانی گرفته ایم تا موقعیت و شرایط را برای واحدهای پایین دستی پتروشیمی بررسی کند.

بساق زاده محصولات تولیدشده در بخش پتروشیمی منطقه ویژه انرژی بر پارسیان را بسته به خوراک تامین شده دانست و افزود: ۱۴ طرح پتروشیمی که قرار است در منطقه انرژی بر پارسیان احداث شود، با توجه به خوراکی که از سوی وزارت نفت تامین خواهد شد، طراحی می شوند.

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: با مذاکرات صورت گرفته تنوع خوراک در این واحدها وجود دارد که شامل گاز متان، گاز اتان مازاد از فازهای عسلویه و همچنین ال.پی.جی (پروپان و بوتان) می شود زیرا عقیده داریم ال.پی.جی به جای صادرات به عنوان خوراک به مجتمع های پتروشیمی منطقه پارسیان داده شود تا زنجیره پتروشیمی را تکمیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه به دنبال تامین میعانات گازی به عنوان خوراک این واحدها نیز بودیم، گفت: با توجه به طرح هایی که پیش از این تعریف شده، اکنون میعانات مازاد در کشور نداریم تا به این منطقه اختصاص داده شود.

بساق زاده ادامه داد: در مجموع و با توجه به مذاکرات صورت گرفته برای خوراک، زنجیره پتروشیمی تعریف اولیه شده و با سرمایه گذاران نیز مذاکراتی انجام داده ایم و منتظر تایید نهایی هستیم.

وی محصولات تولید شده در این واحدها را شامل پروپیلن و پلی پروپیلن از متان دانست و افزود: همچنین یک یا دو واحد الفین با خوراک اتان و بوتان و واحدهای تبدیل پروپان به پلی پروپیلن نیز احداث خواهد شد.

تهران- ایرنا- مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی،…

کاشان- ایرنا- مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه پارسال ۵۷۰ میلیون…

تهران- ایرنا- ایران در شمار نخستین کشورهایی است که تمام روستاهای خود را به شکل جهادی برق رسانی…

تهران- ایرنا- نرخ دلار در صرافی های بانکی امروز (چهارشنبه) با کاهشی اندک نسبت به دیروز به ارزش…

تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سهام بزرگ بازار سرمایه مانند شرکت های پالایشگاهی…

تهران-ایرنا- نگرانیهای ناشی از تشدید منازعات تجاری پکن و واشنگتن سبب شد تا شاخص های بورس آمریکا…

تهران- ایرنا- مدیرعامل گسترش صنایع ریلی ایران خبر داد که همزمان با افزایش تحریم ها و فشار بر…

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۲ هزار و ۷۳۵ واحد رشد داشت که در نهایت…

تهران-ایرنا- انتخابات هیات رئیسه ۱۰ کمیسیون مشورتی اتاق بازرگانی تهران در روزهای یکشنبه، دوشنبه…

تهران- ایرنا- رئیس کل بیمه مرکزی از صدور مجوز برلی استارت آپهای بیمه ای خبر داد و گفت: تجربه…

ادامه خبر :