پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Thursday 12th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایسنا

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از اصلاح ماده ۱۶۷ قانون مالیات‌های مستقیم و افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳ سال به ۵ سال خبر داد و گفت: همه ما وظیفه داریم با تمام توان زمینه اجرای فرمان مقام معظم رهبری در زمینه رونق تولید را فراهم کنیم.


معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از اصلاح ماده ۱۶۷ قانون مالیات های مستقیم و افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه های تولیدی از ۳ سال به ۵ سال خبر داد و گفت: همه ما وظیفه داریم با تمام توان زمینه اجرای فرمان مقام معظم رهبری در زمینه رونق تولید را فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرشاد مقیمی در جلسه کمیته رفع موانع تولید استان گیلان که در شهرستان رودسر برگزار شد، اظهار کرد: افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه های تولیدی از ۳ سال به ۵ سال از مصوبات سران سه قوه بوده و در راستای حمایت از بنگاه های تولیدی و ارتقا تولید و اشتغال صورت گرفته است.

به گفته وی، واحدهای تولیدی در صورت ارتقا وضعیت تولید و تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید می توانند نسبت به افزایش زمان تقسیط مالیات مطابق مصوبه اخیر سران سه قوه اقدام کنند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر این موضوع که مدیران دستگاه های مربوطه، راهکارهای پیشنهادی را در جلسات کمیته رفع موانع تولید ارائه کنند، گفت: وزارت کشور به تمامی استان ها ابلاغ کرد موضوع رونق تولید باید در اولویت کارها قرار گیرد و فقط به صدور مصوبات اکتفا نشود، بلکه باید جلسه پیگیری و اجرای مصوبات نیز به طور مستمر برگزار شود و کارها رو به جلو برود.

وی تاکید کرد: دستگاه هایی که به رونق تولید کمک می کنند باید حتماً مورد تشویق قرار گیرند و آن عده ای هم که در این شرایط انگیزه ای برای کمک ندارند نیز باید از نوع خودشان تشویق شوند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تسهیل موانع پیش روی تولید، خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم با تمام توان زمینه اجرای فرمان مقام معظم رهبری را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: برگزاری جلسات کنترل، نظارت و پایش از تصمیم گیری های جلسات کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان و استان، یکی از مهمترین اقدامات در هر استان است.

مقیمی اظهار کرد: آن چه که دولت و قانون به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در وزارت صنعت تفویض کرده، عیناً به ستاد استان ها واگذار شده و ابلاغ استاندار، همان قابلیت اجرا را در شهرستان و استان دارد.

۲۰۰۰ واحد صنعتی راکد در سال جاری راه اندازی می شود

همچنین معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راه اندازی حدود ۲۰۰۰ واحد صنعتی راکد و دارای مشکل از سوی این وزارتخانه در سال جاری هدف گذاری شده است.

فرشاد مقیمی اظهار کرد: ۱۳۴۳ واحد از ۲۰۰۰ واحد در داخل شهرک های صنعتی و بقیه نیز در بیرون از این شهرک ها قرار دارند که شناسایی این واحدها توسط مدیران شهرک های صنعتی و سازمان های معدن، صنعت و تجارت استان ها انجام می شود.

وی ادامه داد: به منظور حمایت از تولیدات داخلی و رونق تولید ۱۵۲۱ تعرفه وارداتی که از قبل در کشور وجود داشت، هم اکنون ممنوع شده است و ۱۳۴۳ تعرفه هم داریم که ثبت سفارشی برای آن انجام نمی گیرد که در مجموع حدود ۵۴۰۰ تعرفه در حوزه تولید است که ۵۰ درصد ثبت سفارش ها و تعرفه هایی که قبلاً از خارج کشور تأمین می شدند؛ هم اکنون عملاً یا ممنوع هستند و یا ثبت سفارش نداریم مگر با شرایط و ادله خیلی خاص وارد شوند.

مقیمی خاطرنشان کرد: واردات کل محصولاتی که می توانند در داخل تولید شوند و نیازهای داخل کشور را تأمین کنند، ممنوع شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تأثیر تحریم ها بر واحدهای صنعتی داخلی خاطرنشان کرد: ضریب همبستگی تحریم های کشور ضریبی منفی است و هرچه فشار تحریم ها را زیاد کنند، توانمندی داخلی بیشتر می تواند نمود پیدا کند و همچنان که برخی اتفاق های خوب در تحریم های گذشته افتاد، در این تحریم ها برنامه هایی در حال اجرایی شدن است که نتیجه آنها در آینده دیده خواهد شد.

وی افزود: دشمنان هدف گذاری کرده بودند که صنعت کشور را در بهمن ماه سال گذشته کاملاً فلج کنند و حال می بینیم که این اتفاق نیفتاد و حتماً با پیگیری ها و همکاری واحدهای صنعتی، مشکل این واحدها رفع خواهد شد و به برکت وجود و هدایت های رهبری انقلاب از این مراحل سخت نیز گذر خواهیم کرد.

انتهای پیام

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها