چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Wednesday 11th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایرنا

شاهرود- ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با بیان این که 318 واحد مسکن مهر شاهرود آماده تحویل است، گفت: ۱۴۲ واحد از این تعداد مربوط به بهزیستی بوده و به همراه بقیه واحدها که اکنون پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی دارند تا ۱۵ تیرماه جاری به متقاضیان تحویل داده می شود.


شاهرود- ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با بیان این که 318 واحد مسکن مهر شاهرود آماده تحویل است، گفت: ۱۴۲ واحد از این تعداد مربوط به بهزیستی بوده و به همراه بقیه واحدها که اکنون پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی دارند تا ۱۵ تیرماه جاری به متقاضیان تحویل داده می شود.

امیر عمیدی روز شنبه در نشست شورای مسکن شاهرود با بیان اینکه تعداد ۹ شرکت پیمانکار دارای پرونده حقوقی هستند، افزود: ۲ هزار و ۵۱۵ واحد مسکن مهر در سطح شهرستان وجود دارد که ۹۰۰ واحد آن دارای متقاضی و یکهزار و ۶۱۵ واحد فاقد متقاضی است.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان گفت: با تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی از محل یارانه ها تعداد ۵۰ دستگاه موتور، کابین و گیربکس و تجهیزات آسانسور خریداری شده و در محل انبار این اداره دپو شده است.

عمیدی با بیان اینکه از این اعتبار مبلغ ۹ میلیارد ریال باقی مانده است، ادامه داد: نصب ۳۰ دستگاه آسانسور در دست اقدام بوده و برای نصب بقیه باید از طریق مناقصه پیمانکار جدید معرفی شود.

وی با درخواست از پیمانکاران برای شرکت در مناقصه نصب آسانسور، تاکید کرد: قطعات و تجهیزات خریداری شده و اعتبارهای لازم فراهم است، بنابراین پیمانکاران بدون نگرانی می توانند در این مناقصه شرکت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان افزود: با دستور قضائی باید خلع ید تعدادی از پیمانکارانی که توان ادامه کار را ندارند انجام شده و پیمانکار جدید با آورده متقاضیان و حساب پیمانکاران قبل فعالیت را از سر گرفته و تا پایان سال ۹۸ همه واحدهای مسکن مهر تحویل داده شود.

شهرستان شاهرود با کمبود ۱۵۰ لیتر در ثانیه آب مواجه است

مدیر امور آب و فاضلاب شاهرود هم در این نشست گفت: هزینه دریافت شده برای تحویل کنتور مسکن های مهر در سال ۱۳۹۰ مبلغ ۸۰۰ هزار ریال بود اما اکنون این هزینه به سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال افزایش پیدا کرده و مشکلاتی برای این شرکت ایجاد شده است.

ابراهیم باقری با بیان اینکه بر اساس قانون، شرکت آب و فاضلاب موظف به تامین فشار آب ۲ طبقه از یک واحد مسکونی است، افزود: باید از طبقه ۲ به بالا برای مسکن های مهر پمپ و مخزن تهیه شود که این امر در قراردادها دیده نشده و مشکلاتی برای مردم بوجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب شهرستان شاهرود برای توزیع آب شهری با کمبود ۱۵۰ لیتر آب در ثانیه مواجه است، تصریح کرد: با بالابردن فشار آب برای طبقات دوم به بالا در همه شهرستان با کمبود آب مواجه خواهیم شد.

باقری از نصب و انشعاب آب ۱۴۲ واحد بهزیستی از فردا در مسکن مهر این شهرستان خبر داد.

مشکلات مسکن مهر در شرق استان سمنان حل شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: با توجه به اینکه اداره راه و شهرسازی شرق استان مستقل از مرکز استان شده است با بهره مندی و تجهیز امکانات باید مشکلات مسکن مهر این منطقه را حل کند.

منوچهر فخری افزود: بررسی مسکن مهر بنیاد مسکن شاهرود در دستور کار قرار گرفته که مدیران و پیمانکاران توضیحاتی دادند و احساس می شود در بنیاد مسکن کار بهتر صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: چند پیمانکار مسکن مهر در شرق استان مشکلاتی دارند که بنیاد مسکن برای اتمام کار اعلام آمادگی کرده است.

فخری با بیان اینکه تا آخر هفته شورای تامین شهرستان شاهرود با حضور فرماندار و دادستان این شهرستان برگزار خواهد شد تصریح کرد: پیمانکارانی که توان انجام ادامه کار را ندارند پس از کارشناسی تأمین دلیل شده و باقی کار با دستور قضایی به اداره کل راه و شهرسازی تحویل داده شود.

همزمان با ساخت واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور، ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد نیز در شاهرود آغاز شد.

هنوز برخی از این واحدها به خاطر اختلاف بین پیمانکاران و صاحبان واحدها و نیز افزایش هزینه ها نیمه تمام مانده و موجب اعتراض مردم شده است.

۱۰۲۳/۶۱۶۷/‏۷۴۰۸

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: آن دسته از اتباع…

تهران- ایرنا- از صبح امروز (اول تیر) طرح زوج یا فرد به تاریخ پیوست و از این به بعد طرح کنترل…

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: مصرف کولرهای گازی نسبت به کولرهای…

گچساران - ایرنا -آتش سوزی های پی در پی که هر روز گوشه ای از گستره سبز زاگرس را خاکستر می کند…

ارومیه - ایرنا - کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال گفت: بازیکنان ایران به دلیل دست کم گرفتن تیم…

اهواز - ایرنا - سرمربی سابق تیم پارس جنوبی برای هدایت تیم نفت مسجد سلیمان با مسئولان این باشگاه…

اردبیل - ایرنا - سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: مسابقه با پرتغال به ما یاد داد که باید به…

اردبیل - ایرنا - وزیر ورزش و امور جوانان گفت که تماشاگران اردبیلی با حضور پرشور در ورزشگاه…

اردبیل - ایرنا- نخسین روز بازی های هفته چهارم لیگ والیبال ملت های جهان روز یکشنبه با حضور پر…

اردبیل - ایرنا - در حالی که انتظار می رفت تیم ملی والیبال ایران کار آسانی مقابل پرتغال در پیش…

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها