دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Monday 16th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایرنا

خرم آباد - ایرنا -  رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد کشور گفت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر همزمان طرح اوقات فراغت کانون های مساجد را در سراسر کشور آغاز کردند.


خرم آباد - ایرنا -  رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد کشور گفت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر همزمان طرح اوقات فراغت کانون های مساجد را در سراسر کشور آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی روز یک شنبه در مراسم افتتاحیه کشوری طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی، هنری مساجد در سالن ارشاد شهر پلدختر اظهار داشت: با توجه به وقوع سیل ۱۲ فروردین ماه سال جاری تصمیم بر این گرفته شد به جهت اهتمام ویژه به شهر آسیب دیده پلدختر مراسم افتتاحیه کشوری طرح اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در این شهر برگزار شود. وی به آیه شریفه قرآن کریم اشاره کرد و افزود: در پس هرسختی آسانی است و از تاکید خداوند متعال بر این موضوع که در پس هر سختی آسانی است، این امر در همدلی مردم سراسر کشور در جریان وقوع سیل در پلدختر به منزله ی یسر و آسانی پس از عسر و سختی بود. رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد کشور گفت: مردم با همدلی، انسجام، همنوایی و هم آوایی در سراسر کشور در جریان وقوع سیل پل دختر با این حجم و ظاهر سخت به کمک مردم سیل زده پلدختر شتافتند و حتی مردم خارج از کشور به عنوان انسان به خاطر سیل پلدختر ابراز تاسف کردند. وی افزود: با توجه به حضوری که در نخستین روزهای سیل در پلدختر داشتم فضای آن روزها در شهرستان سیل زده پلدختر با فضای امروز قابل قیاس نیست و این به لطف خداوند، نتیجه زحمات، تلاش ها و همدلی همه مردم است. حجت الاسلام ارزانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: با گذشت شرایط بحران سیل در پلدختر به حالت عادی، مشکلات مردم سیل زده، رنج دیده و آسیب دیده به فراموشی سپرده شود بلکه کار اصلی در این زمینه تازه آغاز شده است. وی افزود: بخش دوم فعالیت ها، در شهرستان پلدختر که باید با قدرت و قوت بیشتر به آن توجه و پرداخته شود ترمیم و بازسازی راه های مواصلاتی، ایجاد فضای اشتغال و رونق است که باید مورد توجه قرار گیرد. رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشورگفت: حدود ۲۵ هزار کانون مساجد در کشور وجود دارد که ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر عضو سامانه سجا هستند که با توجه به کانون های مساجد فعالیت متعددی در آنان در موضوعات مختلف صورت می گیرد. وی تاکید کرد: شب ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) با ملاک قراردادن برنامه ها و فعالیت های ثبت شده اعضای کانون های مساجد یک استان، شهرستان و شهر در طرح پایتخت فهما به عنوان پایتخت فرهنگی و هنری مساجد ایران انتخاب و معرفی می شود. حجت الاسلام ارزانی یادآور شد: ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری استان لرستان و ۳۹ کانون شهرستان پلدختر نیز برای انتخاب در این طرح فعالیت های خود را در سامانه ثبت می کنند که با توجه به هر فعالیت امتیاز می گیرند و در کل ملاک انتخاب جمع امتیازات است. وی افزود: کاروان دهه کرامت با ترکیب هنرمندان و بچه های شاخص مسجدی در ۱۰ استان کشور با برنامه های فرهنگی و هنری حضور پیدا می کنند که یکی از این استان ها، استان لرستان و شهرستان پلدختر است. رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه به دنبال انتخاب پایتخت فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران) هستیم، گفت: در این راستا یک استان به عنوان استان پایتخت انتخاب شده و پرچم دار فرهنگ و هنر مساجد ایران می شود و امیدواریم لرستان که در سیل اخیر آسیب شدیدی دیده بتواند ورود پیدا کند. ۷۲۷۲/۷۲۷۳

آبادان – ایرنا – معاون مدیر کل راه آهن جنوب و مدیر پایانه راه آهن خرمشهر گفت: اولین محموله…

ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: گستره این دریاچه…

تهران- ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به آلوده شدن هوای…

استانها- ایرنا- فصل گرما چند روزی است که شمارش معکوس خود را برای رسیدن به «چله تابستان» آغاز…

قم - ایرنا - معاون دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: شناسایی، ساماندهی و پلمب مسافرخانه ها و میهمان…

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران معتقد است که در موضوع جمع اوری دستفروشان…

قم- ایرنا- جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی ضمن تقدیر از اقدام قاطع و انقلابی سپاه پاسداران…

مشهد- ایرنا- مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پارازیت و امواج رادیویی همراه…

همدان - ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: راننده یک دستگاه نیسان هنگام ورود به داخل حیاط…

تبریز- ایرنا - آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های قابل توجهی در بخش کشاورزی است اما به دلایل مختلف…

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها