دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Monday 16th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایرنا

ایلام - ایرنا - رئیس دانشگاه ایلام تاکید کرد: مسئولان استان باید از ابتکار عمل این دانشگاه در جذب دانشجویان خارجی استقبال کرده و آنرا به عنوان یک ظرفیت برای توسعه تمامی بخش ها قلمداد کنند.


ایلام - ایرنا - رئیس دانشگاه ایلام تاکید کرد: مسئولان استان باید از ابتکار عمل این دانشگاه در جذب دانشجویان خارجی استقبال کرده و آنرا به عنوان یک ظرفیت برای توسعه تمامی بخش ها قلمداد کنند.

محمد علی اکبری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دانشجویان سه کشور خارجی شامل عراق، افغانستان و مالزی در دانشگاه ایلام تحصیل می کنند، اظهار کرد: وقتی دانشگاه به این مرحله از رشد و بالندگی می رسد که بین المللی شده و دانشجوی خارجی پذیرش کند همه بخش ها نیز اعم از دولتی و خصوصی باید این آمادگی را در خود ایجاد کنند.

وی از مردم و فعالان بخش خصوصی نیز خواست: حضور مهمانان فرهیخته خارجی را پاس بدارند و به موضوع نگاه انتفاعی و کوتاه مدت نداشته باشند بلکه تلاش کنند به یک سرمایه گذاری بلند تبدیل شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان خارجی از حضور در استان ایلام بسیار راضی هستند اما از برخی عوامل گله دارند، تصریح کرد: مرز مهران باید به مرز آرامش تبدیل شود و فرآیند ورود و خروج اتباع خارجی خصوصاً دانشجویان درست و اصولی انجام شود.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: مرز می تواند برای ما یک فرصت طلایی باشد و مردم باید یاد بگیرند استفاده ارزان و بلند مدت سود بیشتری دارد و اگر این اتفاق بیافتد همه برنده هستیم در غیر اینصورت به منافع استان ضربه زده و تبعات منفی زیادی دارد.

علی اکبری افزود: دانشگاه ایلام هم اکنون در کشور عراق شناخته شده است و جایگاه خاص خود را دارد اما باید تلاش کنیم فضای استان ایلام را برای پذیرش دانشجویان خارجی هر چه بیشتر آماده شود تا بتوان از مزیت های آن خصوصاً در زمینه ارتقا سطح سواد عربی و انگلیسی بهره مند شویم.

وی ابراز امیدواری کرد: روزی برسد که بدلیل حضور انبوه دانشجویان و گردشگران خارجی، تابلوهای چند زبانه بر سر در هتل ها، رستوران ها و معابر نصب شده و حتی رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی به چند زبان توانایی مکالمه داشته باشند.

رئیس دانشگاه ایلام تاکید کرد: با توجه به بحث تحریم های آمریکا، موضوع ارتباط دانشگاه ها اهمیت و ضرورت بیشتری پیدا کرده است و در این راستا دانشگاه ایلام مصمم به توسعه و گسترش هر چه بیشتر ارتباطات علمی خود با دانشگاه های دیگر کشورهای منطقه و جهان است.

علی اکبری اضافه کرد: واگذاری دیپلماسی علمی و فرهنگی به دانشگاه های کشور سیاست نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید است و بر این اساس دانشگاه ایلام با ۱۲ دانشگاه کشور عراق ارتباط علمی و پژوهشی دارد.

به گزارش ایرنا، دانشگاه ایلام با ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و ۲۰۰ عضو هیات علمی، ۳۲ گروه آموزشی دارد و در سال ۱۳۷۰ در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است.

استان ایلام در مجموع ۳۶ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که ۲۶ هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

هم اکنون ۷۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه ایلام تحصیل می کنند که پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده به بیش از ۱۰۰ دانشجو برسد.

/ ‏۶۰۳۴/‏۶۰۳۲

آبادان – ایرنا – معاون مدیر کل راه آهن جنوب و مدیر پایانه راه آهن خرمشهر گفت: اولین محموله…

ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: گستره این دریاچه…

تهران- ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به آلوده شدن هوای…

استانها- ایرنا- فصل گرما چند روزی است که شمارش معکوس خود را برای رسیدن به «چله تابستان» آغاز…

قم - ایرنا - معاون دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: شناسایی، ساماندهی و پلمب مسافرخانه ها و میهمان…

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران معتقد است که در موضوع جمع اوری دستفروشان…

قم- ایرنا- جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی ضمن تقدیر از اقدام قاطع و انقلابی سپاه پاسداران…

مشهد- ایرنا- مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پارازیت و امواج رادیویی همراه…

همدان - ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: راننده یک دستگاه نیسان هنگام ورود به داخل حیاط…

تبریز- ایرنا - آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های قابل توجهی در بخش کشاورزی است اما به دلایل مختلف…

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها